Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris

VADĪTĀJA: DACE VILNE

NODARBĪBAS: PIRMDIENĀS, CETURTDIENĀS PLKST. 15.00 – 19.00

Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris dibināts 1959.gadā, bet aktīva darbošanās šajā jomā bijusi jau krietni agrāk. 1959.gadā teātra entuziastu dramatiskais kolektīvs ar Jāņa Jaunsudrabiņa lugu „Jo pliks, jo traks” ieguva pirmo vietu republikas teātru skatē, iegūstot arī goda nosaukumu – Ādolfa Alunāna Jelgavas Tautas teātris.
 
„Jelgavas Tautas teātris ir viens no tiem retajiem republikā, kur kopš dibināšanas nekad nav pārtrūkusi darba rosība.” (Viktors Hausmanis, Literatūras un teātra zinātnieks)
 
Katru gadu teātrī tiek iestudētas vismaz trīs jaunas izrādes. Aktiermeistarības, runas un citus skatuves mākslas pamatprincipus apgūst arī Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra jauniešu studija, 5.vidusskolas teātra studija “Čaika” (krievu val.), kā arī bērnu studija.
 
Teātra repertuārā ietilpst tādas izrādes kā: Jāņa Jaunsudrabiņa komēdija „Jo pliks, jo traks”, Rūdolfa Blaumaņa „Skroderdienas Silmačos”, Mārtiņa Zīverta ,,Kurrpurrū”, Voldemāra Sauleskalna „Meldermeitiņa”, Frederika Lou mūzikls ,,Mana skaistā lēdija”, Tenesija Viljamsa ,,Vasara un dūmi”, Aleksandra Dimā (dēla) ,,Kamēliju dāma”, Aivas Birbeles ,,Koridors”, Marka Kamoleti komēdija ,,Pidžama sešiem”, kā arī izrādes bērniem Tamāras Gabbes ,,Pelnrušķīte”, ,,Brēmenes muzikanti” un citas.
 
E-mail: alunana.teatris@gmail.com
http://www.draugiem.lv/alunana.teatris
http://www.facebook.com/alunana.teatris