Tautas lietišķās mākslas studija „Dardedze”

VADĪTĀJA: INGRĪDA OZOLNIECE

TĀLRUNIS: 67419377

Tautas lietišķās mākslas studija „Dardedze” dibināta 1963. gadā. 1974. gadā piešķirts Tautas lietišķās mākslas studijas nosaukums. Jelgavnieku Dardedzei neatkārtojamu krāsu gammu jau vairāk kā 35 gadus piešķir studijas vadītāja Ingrīda Ozolniece. 

Studijā apgūst aušanas un mezglošanas amata prasmes. Balstoties uz latviešu tautas etnogrāfiskā mantojuma vērtībām, studijas dalībnieces darina laikmetīgus lietišķās mākslas izstrādājumus: segas, galdautus, lakatus, dekoratīvus audumus, grīdas celiņus, spilvenus, u.c.

 

Iedvesmas avots kompozīcijām un krāsu toņu salikumiem pamatā ir dabas daudzveidībā. Studijas izstādes ir ar tematisku ievirzi. Pēdējo gadu nozīmīgākās no tām: „Liedags”, „Mežs un pļava”, „Latvija – zeme visskaistākā”, „No rasas piliena līdz jūrai”, „Veltījums Latvijas dabai”.

 

TLMS „Dardedze” aktīvi piedalās visās valsts mēroga izstādēs. Studijas darbība, vairākkārt novērtēta ar Kultūras ministrijas apbalvojumiem. Arī Latvijas Republikas prezidente Vaira Vīķe – Freiberga, kurai tika dāvāts „Dardedzes” dalībnieces A. Spalviņas lakats, atzinīgi novērtēja šo darinājumu: „Jūsu austais lakats ir ļoti smalki austs un krāsu salikums ir izcili harmonisks. To valkāšu ar prieku – Jūs pateicībā pieminēdama.”

Mūsu vadītājI

Ingrīda Ozolniece