Jelgavas Kamerorķestris

VADĪTĀJS: AIGARS MERI

Jelgavas Kamerorķestrim šodien ir ļoti nozīmīga vieta Jelgavas kultūras dzīvē. Tas  dibināts 2005. gadā, un kopš tā izveides orķestra mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Aigars Meri. Savos vērienīgajos projektos A. Meri ir pratis apvienot korus, orķestri, bigbendu un solistus. Lielu skatītāju atsaucību ir guvuši tādi muzikāli iestudējumi, kā Imanta Kalniņa oratorija „Rīta cēliens”, fragmenti no Zigmara Liepiņa rokoperas „Lāčplēsis”, Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes „Mistērija par sapni un mīlestību”, Līgas Celmas – Kursietes un Kārļa Vērdiņa scēniskā oratorija „Paldies, Saule!”, Pētera Butāna simfoniskā kolāža „Pūt, vējiņi!”,  Līgas Celmas – Kursietes „Jersikas derība”, Raimonda Paula un Māras Zālītes muzikālā poēma “Meža gulbji”. 

Jelgavas Kamerorķestrim ir izveidojusies laba sadarbība ar Jelgavas Bigbendu ar kuru kopā tapušas vairākas neakadēmiskas koncertprogrammas ar Latvijā pazīstamiem un iemīļotiem solistiem.

Ik gadu par tradīciju jau ir kļuvuši Jelgavas Kamerorķestra Ciešanu laika koncerti, akadēmiskās mūzikas koncerts Pilsētas svētku ietvaros, Valsts svētku koncerti, kuros kopā ar kamerorķestri piedalās Jelgavas mūzikas vidusskolas stīgu orķestris un kori. 

Jelgavas Kamerorķestra izpildījumā ir izskanējuši arī Latvijas mūzikas dzīvē nozīmīgi pirmatskaņojumi – Gija Kančeli „Simi”, Antonio Kaldara „Stabat Mater” un Emanuēls d’Astorga „Stabat Mater”.

Jelgavas Kamerorķestris vienmēr ir jaunos meklējumos, lai piedāvātu klausītājiem daudzveidīgu un interesantu repertuāru, kā piemēram Hoakina Rodrigo „Aranhuesas koncerts”, Viljama Russo „Ielu mūzika” koncertu mutes ermoņikai, klavierēm un orķestrim. 

Mūsu vadītājI

Aigars Meri