18. Starptautiskajā Smilšu skulptūru festivālā iegrimsim pasaku valstībā

5. June, 2024.

Šonedēļ Pasta salā, Jelgavā, 17 profesionāli tēlnieki no 10 valstīm ir sākuši veidot smilšu skulptūras vasaras festivāla “Summer signs 2024” ietvaros. Tēlnieki skulptūras veidos līdz pat 7. jūnijam, kad tās tiks nodotas žūrijas vērtēšanai, bet jau 8. un 9. jūnijā, tās varēs aplūkot ikviens smilšu skulptūru festivāla apmeklētājs.

Smilšu skulptūru parka vērienīgākais mākslas darbs jau tradicionāli būs demo skulptūra “Pūķis”, kas šogad top no 500 tonnām smilšu materiāla, būs 7,5 metrus augsta un 12 metrus plata. Lai realizētu vērienīgo ieceri, darbu pie skulptūras jau savlaicīgi uzsākuši pasaulē titulētie tēlnieki, ikgadējie festivāla dalībnieki Jelgavā – Kārlis un Maija Īles.

Savukārt, īpašo smilšu fotoskulptūru “Trīs siventiņi”, pirms konkursa dalībnieku ierašanās, radījis lietuviešu tēlnieks Tautvilas Povilionis. Kā norāda autors – trīs mazi siventiņi, kas tagad kļuvuši par rukšiem, ir uzvarējuši vilku un dzīvo labi pārtikuši.

Savukārt, vasaras festivāla atklāšanas dienās, 8. un 9. jūnijā, līdztekus smilšu mākslas darbiem apmeklētājus priecēs arī vērienīga pasākuma programma.

Pilna pasākumu programma:

      8.jūnijs https://ej.uz/smiltis1diena;

      9.jūnijs https://ej.uz/smiltis2diena

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un https://ej.uz/Sand24. Iepriekšpārdošanā līdz 7. jūnijam biļetes lētākas. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja – bez maksas.

 

Festivālu “Summer Signs 2024” Jelgavā organizē Jelgavas valstspilsēta un iestāde “Kultūra” sadarbībā ar lieldraugu AS “Ramirent Baltic”.