Smilšu skulptūru parks atvērts visu vasaru

12. jūnijs, 2023.

Smilšu skulptūru festivāls ir noslēdzies un Pasta sala pieejama apmeklētājiem. Bet jau no otrdienas, 13. jūnija, smilšu mākslas darbi par maksu būs apskatāmi visas vasaras garumā katru dienu no pulksten 10 līdz 20.

Izņēmums ir vien 23. un 24. jūnijs, kad smilšu skulptūras varēs aplūkot no pulksten 12 līdz 18, un 25. jūnijā parks strādās no pulksten 10 līdz 18.

Ieejas maksa smilšu skulptūru parkā noteikta – pieaugušajiem 3 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti –  2 eiro. Biļetes iespējams iegādāties Pasta salā kasē pie ieejas smilšu skulptūru parkā.

Pasta salā 17 tēlnieki no deviņām valstīm ir radījuši savus smilšu meistardarbus, atveidojot pasaules mūzikas hitus. Smilšu mākslas darbus Pasta salā izveidojuši tēlnieki no Indonēzijas, ASV, Mongolijas, Spānijas, Nīderlandes, Ukrainas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Mākslinieki smilšu mākslā atveidojuši tādus pasaulslavenus skaņdarbus kā “Hotel California”, “Somewhere over the rainbow”, “No Woman No Cry”, “Take On Me” un citus, vizualizējot savas sajūtas, ko rada visiem labi zināmās dziesmas.

Smilšu skulptūru parka vērienīgākais mākslas darbs ierasti ir demo skulptūra, kuru Pasta salā veidoja latviešu tēlnieki Kārlis un Maija Īles. Viņus iedvesmojusi grupas “The Beatles” izpildītā kompozīcija “Yellow Submarine”.

Foto: Kristaps Hercs