Pasaules hitus smilšu mākslā iedzīvinās tēlnieki no deviņām valstīm

19. maijs, 2023.

10. un 11. jūnijā Pasta salā Jelgavā notiks 17. Starptautiskais smilšu skulptūru festivāls “SUMMER SIGNS 2023”, kurā 17 tēlnieki no 9 valstīm smilšu mākslā atveidos pasaules mūzikas hitus. Festivāla atklāšanas dienās – Latvijā iemīļoto mūziķu koncerti un plaša programma ģimenēm ar bērniem.

Šogad festivāls pulcēs tēlniekus no Indonēzijas, ASV, Mongolijas, Spānijas, Nīderlandes, Ukrainas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Festivāla temats “Pasaules hiti” viņus iedvesmojis smilšu mākslā izteikt tādus pasaulslavenus skaņdarbus kā “Hotel California”, “Somewhere over the rainbow”, “No Woman No Cry”, “Take On Me” un citus, vizualizējot sajūtas, ko rada mums visiem labi zināmās dziesmas. Smilšu skulptūru parka vērienīgākais mākslas darbs ierasti būs demo skulptūra, ko veidos latviešu tēlnieki Kārlis un Maija Īles. Viņus iedvesmojusi grupas “The Beatles” izpildītā kompozīcija “Yellow Submarine”.

Taču mūsu pašu mūzikas hitus Latvijā iemīļotu mūziķu izpildījumā varēs dzirdēt festivāla atklāšanas dienās 10. un 11. jūnijā brīvdabas koncertzālē “Mītava” Pasta salā. Sestdien muzicēs Lauris Reiniks, “Credo”, “De Speakable”, bet svētdien festivāla apmeklētājus priecēs “Very Cool People” un Paula Saija, grupas “Sudden Lights” un “Dzelzs vilks”. Abas dienas Pasta salā būs arī plaša programma ģimenēm ar bērniem – atrakcijas, izrādes un performances. 10. un 11. jūnijā parks būs atvērts no pulksten 10 līdz 23.

Biļetes uz Starptautisko smilšu skulptūru festivālu var iegādāties “Biļešu paradīze” kasēs un internetā. Biļešu cenas iepriekšpārdošanā līdz 9. jūnijam – zemākas. Biļete pieaugušajam – 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 4 eiro, bet ģimenes biļeti var iegādāties par 15 eiro. Tikai iepriekšpārdošanā Jelgavas kultūras nama kasē pieejamas atlaides ar Jelgavas skolēna karti un “Jelgavas Vēstneša” kuponu. Biļetes cena, uzrādot Jelgavas skolēna karti – 3 eiro, ar “Jelgavas Vēstneša” kuponu – 5 eiro.

Savukārt ieejas maksa festivāla laikā pieaugušajiem ir 10 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 5 eiro, un ģimenes biļete – 20 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam – ieeja bez maksas.

Starptautisko smilšu skulptūru festivālu Jelgavā organizē Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra” sadarbībā ar lieldraugu AS “Ramirent Baltic”.