Pasaules hiti atbalsosies smilšu mākslā! Izsludināta pieteikšanās Starptautiskajam smilšu skulptūru festivālam

19. marts, 2023.

Izsludināta pieteikšanās 17. Starptautiskajam smilšu skulptūru festivālam “Summer Signs 2023”, kas Jelgavā notiks no 3. līdz 10. jūnijam. Tēlnieki smiltīs iedzīvinās tematu “Pasaules hiti”. Pieteikties festivālam, aizpildot oficiālo pieteikuma formu vietnē kultura.jelgava.lv, mākslinieki aicināti līdz 9. aprīlim.

 “Droši vien, kamēr mēs lasām šo tekstu, kaut kur pasaulē top jauna dziesma. Iespējams, tā tiks ierakstīta, iespējams, iegūs starptautisku atpazīstamību, bet, iespējams, tā arī nekad nesasniegs plašāku auditoriju. Pasaule ir mūzikas piepildīta – no klasikas līdz šodienas populārajai mūzikai, taču tikai neliela šo skaņdarbu daļa dzīvo pāri laikam, nezaudējot savu aktualitāti un spēju uzrunāt. Tie ir pasaules mūzikas hiti, kuros ģeniāls vēstījums savijas ar uzrunājošu melodiju. Dziesmas, ko zina un dzied līdzi vairākas paaudzes. Mēs vēlamies aicināt tēlniekus atrast vienu pasaules hitu un radīt tā taustāmu atspoguļojumu, kas spēj uzrunāt un “ievilkt” tāpat kā konkrētā dziesma,” teikts festivāla uzsaukumā. Iestāde “Kultūra” aicina tēlniekus aiz konkrētā pasaules hita ieraudzīt ko vairāk, kā vien izpildītāju.

Dalībai festivālā žūrijas komisija izvēlēsies 15 tēlniekus, kuriem būs iespēja savas skices realizēt smiltīs. Iesniegt skiču projektus vietnē kultura.jelgava.lv tēlnieki var līdz 9. aprīlim. Turpat pieejams arī festivāla nolikums. Izskatot pieteikumus, tiks vērtēts tēmas atspoguļojums, mākslinieciskā izpausme, kā arī tēlnieka izpratne par ieceres tehnisko realizēšanu.

Izvēlētie mākslinieki smilšu skulptūru parkā Pasta salā strādās no 4. līdz 8. jūnijam, bet tēlnieku veikumu ikviens varēs novērtēt no 10. jūnija.

Starptautisko smilšu skulptūru festivālu organizē Jelgavas pilsēta un pašvaldības iestāde “Kultūra”. Vairāk informācijas par festivālu vietnēs jelgava.lv un kultura.jelgava.lv.

Nolikums