Ledus supervaroņu salidojums Jelgavā!

25. janvāris, 2020.

No 7. līdz 9. februārim satiec iemīļotākos supervaroņus Jelgavā, Baltijā vērienīgākajā ledus skulptūru festivālā! Vairāk kā 60 ledus mākslas darbi, paraugdemonstrējumu dueļi, pirotehnikas un gaismas šovi, kā arī plaša kultūras programma kopā ar Latvijas superzvaigznēm.

Jau 22. gadu Jelgavas pilsēta aicina baudīt pārsteidzošās ledus mākslas burvību. Šogad kopā ar 30 profesionāliem tēlniekiem no visas pasaules ļausim vaļu fantāzijai un atdzīvināsim savas superspējas lielākajā ledus supervaroņu salidojumā. Tikšanās vieta – Pasta sala, J. Čakstes Bulvāris un brīvdabas koncertzāle “Mītava”.

SUPERVAROŅI NO HOLIVUDAS, VĒSTURES GRĀMATĀM UN MŪSU IKDIENĀ

Lai gan supervaroņus visbiežāk asociējam ar Holivudas filmu varoņiem un to piedzīvojumiem, vienmēr ir vērts atcerēties, ka varoņi mīt arī starp mūsu pašu tautu leģendām, vēstures lappusēm un ikdienā. Tieši tik dažādas un pārsteidzošas būs 22. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla konkursa skulptūras kuras veidos 30 pasaulē atzīti tēlnieki no 7 valstīm.

Virtuozi interpretējot festivāla tēmu “Supervaroņi” arī šoreiz konkursa mākslinieki savas prasmes demonstrēs divās kategorijās. Kopā radot 45 unikālus ledus mākslas darbu no kuriem augstākā būs gandrīz 3 metri. Tēlnieki Jelgavā ieradīsies 2.februārī un darbu pie skulptūrām turpinās visas nedēļas garumā.

Festivāla laikā kopā ar konkursa skulptūrām svētku viesus priecēs arī tradicionālais “Ledus vīni” ledus bārs, ko veidojis Latvijas titulētākais tēlnieks Kārlis Īle ar komandu un tas izmantotā ledus daudzuma ziņā būs festivāla lielākais objekts. Tāpat neizpaliks atrakcijas bērniem un foto skulptūras.

Savukārt, pirmoreiz apmeklētājiem tiks sniegta iespēja vērot ledus un smilšu skulptūru tikšanos, jo Pasta salā saglabāta vasaras festivāla lielā skulptūra – sfinksa ar piramīdām –, kas tiks īpaši izgaismota.

LEDUS MĀKSLAS PARAUGDEMONSTRĒJUMI UN PLAŠA KULTŪRAS PROGRAMMA

Ziema mūs nelutina, bet uztraukumam nav pamata, ledus Jelgavā būs. Visas trīs festivāla dienas aktīvi veidojot jaunus ledus objektus, labākie tēlnieki no Latvijas un Lietuvas demonstrēs savas superspējas dažādos paraugdemonstrējumu dueļos un šovos. Arī šogad skatītājus priecēs ātrās jeb “zibskulptūras”, kuru tapšanu pirmoreiz varēja vērot pagājušajā gadā. 

Pirmo reizi svētkus svinēsim arī jaunajā Brīvdabas koncertzālē “Mītava” zem jumta, kur visas dienas garumā doties jautrās rotaļās, vērot burvju triku paraugdemonstrējumus un piedalīties dažādās aizraujošās meistarklasē aicināti jaunākie pasākuma viesi. Svētku laika darbosies arī turpat blakus esošā “Pasta salas” slidotava.

Savukārt, vakara programmā uz festivāla galvenās skatuves J. Čakstes bulvārī kāps Latvijā iemīļoti mūziķi – “Astro’n’out, Franco Franco, Ralfs Eilands, A-Europa, Singapūras Satīns un daudzi citi. Vakara noslēgumā uguņošana un gaismas spēles.

Tāpat sadarbībā ar klubu “Tonuss” un “The Blow” jaunums festivālā būs dīdžeji pie Pasta salas un Čakstes bulvāra ieejām, kas apmeklētājus sagaidīs atskaņojot mūziku, ziņojot par aktualitātēm un izziņojot informāciju par programmu.

Sakarā ar mainīgajiem laikapstākļiem, pasākumu programmā var tikt veiktas izmaiņas.Seko festivāla facebook lapai un uzzini aktuālāko informāciju pirmais

Pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikaapstākļiem un pirms došanās uz Jelgavu iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmu, kas festivāla laikā būs pieejama arī mobilajā lietotnē “Waze”. Ņemot vērā laikapstākļu ietekmi uz skulptūrām, aicinām izmantot iespēju skulptūras apskatīt jau piektdienas vakarā.

Biļetes visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv. Iepriekšpārdošanā līdz 6. februārim lētāk.

Starptautisko ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra” atbalsta SIA “RAMIRENT”.


Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un/vai fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēt, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.