Vidējās paaudzes deju kolektīvs "LAIPA"

VADĪTĀJA: MĀRĪTE SKRINDA

TĀLRUNIS: 29428013

NODARBĪBAS: PIRMDIENĀS, TREŠDIENĀS PLKST. 20.00, DEJU CENTRĀ “CUKURFABRIKA”, CUKURA IELĀ 22

Deju kolektīvs „Laipa” ir nozīmīgs ne tikai Jelgavas pilsētas, bet Latvijas tautas dejas attīstības vēsturē, jo ansambļa dibinātājs ir Vilis Ozols, deju horeogrāfs, kas apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmi. Kolektīvs dibināts 1994. gada jūnijā. Sākotnēji to veidoja bērnu deju kolektīva „Ieviņa” dalībnieku vecāki.

„Laipas” dibinātājs un pirmais vadītājs bija Uldis Ozols, taču pēc neilga laika stafeti kolektīva vadīšanā pārņēma Vilis Ozols un jau 1996. gadā kolektīvs V. Ozola vadībā piedalījās starptautiskā deju festivālā Beļģijā.

1998. gadā deju kolektīvu skatē „Laipa” ieguva 1. vietas diplomu un starp 66 Zemgales novada deju kolektīviem parādīja trešo labāko rezultātu.

Deju kolektīvs „Laipa” ar savu darbību ir nozīmīgi veicinājis jaunu latviešu deju radīšanu. Te tapušas daudzas latviešu oriģināldejas, kuras iegājušas arī citu deju kolektīvu repertuārā. 1998. gadā XII Deju svētku lieluzveduma 4 dejas – „Jāņu diena”, „Garā sieva”, „Kupleju dancis” un „Beķercepti kliņģerīši” – vispirms tika iestudētas deju kolektīvā „Laipa”. Pēsējā V.Ozola radītā deja Laipā bija “Visi saka” , ko 2000.gadā kolektīvs rādīja jaunrades deju konkursā Valmierā. Apvienotie deju kolektīvi to izpildīja Zemgales novada Deju svētkos Bauskā.

Līdz ar to „Laipu” var pamatoti uzskatīt par latviešu jaunrades deju laboratoriju.

Mūsu vadītājI

Mārīte Skrinda