Senioru vokālais ansamblis “Vīzija”

VADĪTĀJA: LIENE GAILE

TĀLRUNIS: 26542139

NODARBĪBAS: TREŠDIENĀS 15.00 – 18.00, PIEKTDIENĀS 15.00 – 17.00

14 vienlīdz forši, dzīvespriecīgi un dzīvi mīloši dziedātāji – tas ir senioru vokālais ansamblis “Vīzija” un tā vadītāja Liene Gaile. Ar prieku esam kopā kā mēģinājumos, tā koncertos, tik ļoti saauguši kopā, ka viens otru izjūtam no acu skatiena un vismazākās kustības. Ar atziņu – “Tikai kopā mēs esam spēks!”- dodamies aizvien jaunos vilinājumos un  atsaucamies ikvienam dzīves svinēšanas aicinājumam.

  • 2011.gada rudenī tiek izveidots Jelgavas Pensionāru biedrības vokālais ansamblis Nikolaja Isačenkova vadībā, kurš pēc kāda laika tiek pie nosaukuma senioru vokālais ansamblis „Vīzija”. Taču Nikolajam vairāk pie sirds ir dziedāšana nekā ansambļa vadīšana un 2012.gada 6.decembrī ansamblim pievienojas tā pašreizējā mākslinieciskā vadītāja Liene Gaile.
  • 2014.gada aprīlī II Latvijas Senioru vokālo ansambļu konkursā, kurš notiek reizi 7 gados, žūrija „Vīziju” atzīst par Latvijas otro labāko senioru vokālo ansambli jaukto ansambļu grupā.
  • 2015.gada rudenī ceļš ved uz Valmieru un Burtnieku novadu, kur norisinās Baltijas valstu senioru sadziedāšanās svētki, Baltijas ceļa 25.gadadienai.
  • 2016.gads nāk ar pārmaiņām – ansamblis nomaina mājvietu, iekļūstot JPPI „Kultūra” saimē. 
  • Pandēmiju pārlaižam, izmantojot katru iespēju tikties klātienē, strādājot gan individuāli, gan visi kopā ārtelpu mēģinājumos.
  • 2023.gada maijā notiek XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku Vokālo ansambļu konkursa fināls, kurā “Vīzija” sadzied IIIvietu Senioru vokālo ansambļu kategorijā.

Ansamblis katru gadu piedalās Jelgavas koru apriņķa vokālo ansambļu skatēs, Vokālo ansambļu sadziedāšanās svētkos Mežotnē un citos sadarbības kolektīvu rīkotajos koncertos, kā arī atbalsta Jelgavai un Latvijai nozīmīgus pasākumus. Kopš 2016.gada „Vīzija” uz sadziedāšanās svētkiem „Mītavas tilti” aicina ciemos savus draugus no visas Latvijas, bet par tradīciju kļuvis kolektīva atskaites koncerts – Ziemas koncerts.

Kolektīva repertuārā ir latviešu komponistu oriģināldziesmas un tautas dziesmu apdares, taču lielāko tā daļu aizņem tieši „Vīzijai” tapušas Lienes Gailes oriģināldziesmas un citu komponistu tautā mīlētu dziesmu aranžijas.

 

„Tu tikai dziedi. Vairāk it neko.
Jo dziesma pati visu, visu zina.
Tu dziedi, uzticies, tik ļauj,
Lai dziesma Tevi vēlreiz izdziedina.”
(M.Zālīte)

Mūsu vadītājI

Liene Gaile