Tautas deju ansamblis ’’LIELUPE’’

Vadītājs Elita Simsone
Tālrunis 29712365
Nodarbības Pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās

”Lielupe” – tāds nosaukums dots deju ansamblim, kurš dibināts tālajā 1959.gadā Vēsmas Puriņas vadībā, aicinot kopā cilvēkus, kuri mīl deju.

1962.gadā kolektīva vadību pārņēma Vilis Ozols, kura vadībā kolektīvs no vecākās paaudzes tika pārveidots par vidējās paaudzes deju kolektīvu. Tolaik lielākais sasniegums bija Dziesmu un Deju kolektīva ”Lielupe” ”Retro programma” – ar kuru tika izbraukāta visa Latvija un Jelgavā uz šiem koncertiem bija pārpildītas zāles. Savukārt 1984.gadā uz brīdi kolektīva vadītājs bija Modris Vanags.

 

Labi iesākto 1985.gadā turpināja un vēl šodien to dara kolektīva mākslinieciskā vadītāja Elita Simsone. 1989.gadā ar savu diplomdarbu ansamblis ieguva TDA goda nosaukumu. Tas bija uzvedums divās daļās ”Kā mīlē pilsētā – kā laukos”.

 

***

Kopš šī laika ansamblis ir ieguvis tikai pirmās vietas pilsētā vai pirmās pakāpes diplomus. Lielākais sasniegums bija 1998.gadā, kad ansamblis uz Latvijas Nacionālās operas skatuves ieguva godpilno pirmo vietu Dziesmu un Deju svētku skatē.

 

2003.gadā iegūta 4.vieta.

2003.gads ienesa jaunu pagriezienu ”Lielupes” vēsturē – tika izveidota jauniešu grupa un 2004.gadā ansambļa 45.gadu jubilejā jau dejoja divas grupas – vidējā un jauniešu.

2005.gadā jaunieši startēja, kā A grupas dejotāji, iegūstot Latvijā 5.vietu.

Kopš 2007.gada kolektīvā ar visu sirdi un dvēseli arī strādā Zaiga Pielēna Pelēna.

2008.gadā Dziesmu un Deju svētkos ansamblis pirmo reizi piedalījās ar A un D grupām visās svētku programmās.

2009.gadā tika izveidota Lielupes studija, un par tās vadītāju strāda pašu dejotāja no pamatsastāva - Baiba Ķestere.

2013.gadā Vispārējo Dziesmu un Deju svētku skatē TDA "Lielupe" pamatsastāva dejotāji iekļūst laureātu skaitā.

2013.gadā TDA "Lielupe" pulkam pievienojas vēl viens sastāvs - "Ex-Lielupe", kur sapulcējušies dejotāji, kas reiz aizsāka šodien zināmo ansambli, un kas sev piepulcējuši klāt savus domubiedrus.

***

 

Kolektīvu vienmēr ir raksturojuši vārdi "Mēs mīlam dejā", kas vienmēr ir bijis redzams kā uz skatuves, tā mēģinājumos. Tā arī pirmsčetrpadsmit gadiem šī mīlestība tika ieviesta ikgadējā sadraudzības koncertā ap Valentīndienu, kad TDA "Lielupe" Jelgavā pulcē labākos Latvijas deju ansambļus.

 

Šī mīlestība uz deju tiek nodota no viena dejotāja nākamajam, lai nebeidzamais dzīvesprieks un dejotprieks būtu katra dejotāja sejā.

 

Ikviena deja šim kolektīvam ir kā stāsts, ko izstāstīt skatītājam un likt viņam izdzīvot līdzi. No vienkāršākām un sadzīviskām, līdz cēlām un klasiskām latviešu tautas dejām - TDA "Lielupe" nebiedē nekas.

 

Ikviens pārbaudījums un izaicinājums ir kā dzinējspēks jaunām sajūtām dejās.

 

Un nekas lielupiešiem nav neiespējams - viss ir tikai pašu rokās un gribēšanā.

 

Un gribēšanas lielupiešiem netrūkst!

 

Mūsu vadītāji

Mūsu vadītāji

Elita Simsone
Elita Simsone