JELGAVAS BIGBENDS

VADĪTĀJS: RAITIS AŠMANIS

JELGAVAS BIGBENDS ir viena no Latvijas džeza mūzikas pamatvērtībām – profesionālu mūziķu apvienība ar vēsturi un tradīcijām kopš 1990. gada. Visu līdzšinējo pastāvēšanas laiku bigbenda mākslinieciskais vadītājs un diriģents ir Raitis Ašmanis, kas kolektīva uzmanības lokā galvenokārt izceļ džeza standartus un populāru ārzemju un latviešu komponistu mūziku.

30 gadu laikā Jelgavas bigbends regulāri uzstājies dažādās Latvijas pilsētās, kā arī devies koncertbraucienos uz Lietuvu, Igauniju, Franciju, Vāciju, Somiju, Zviedriju, Spāniju, Itāliju, Čehiju, Meksiku, Brazīliju un Peru. Ne reizi vien iegūtas godalgas džeza konkursos Vācijā un Čehijā gan bigbenda, gan kombo sastāva kategorijās. Jelgavas bigbends piedalījies arī Latvijas Nacionālā teātra Ziemassvētku iestudējumos un Ditas Lūriņas programmā „Sapnis par Brodveju”, kā arī vairākkārt uzstājies dažādās televīzijas pārraidēs un izklaides šovos.


2007. gadā klajā laists šobrīd vienīgais Jelgavas bigbenda kompaktdisks, kas ieskaņots kopā ar Raimondu Paulu, Intaru Busuli, Ievu Kerēvicu, Olgu Pīrāgu un Laimi Rācenāju. Kopš dibināšanas kolektīvs sadarbojies ar teju visiem atzītākajiem Latvijas džeza un populārās mūzikas atskaņotājmāksliniekiem: Raimondu Paulu, Raimondu Ozolu, Ingu Bērziņu, Olgu Pīrāgu, Intaru Busuli, Anci Krauzi, Mariju Naumovu, Ievu Kerēvicu, Aiju Vītoliņu, Normundu Rutuli, vokālo grupu „Framest”, Laimi Rācenāju, Lindu Leen, Niku Gothamu, Daumantu Kalniņu u.c. Jelgavas bigbendā īsāku vai garāku brīdi muzicējusi lielākā daļa Latvijas džeza mūziķu. Pēdējos gados bigbends veidojis koncertprogrammas kopā ar Jelgavas kamerorķestri, atskaņojot mūsdienu mūziku un džeza klasiku.

Mūsu vadītājI

Raitis Ašmanis