Turpinot 14 gadus garo tradīciju un pielāgojoties situācijai, Jelgavā, Pasta salā arī šogad taps smilšu skulptūru parks. Pilsētas 755. jubilejas gadā godināsim Jelgavas vēstures leģendas un lielākās vērtības – sākot ar senajiem ziemeļbriežu medniekiem līdz pat visiem tik iemīļotajai grupai “Prāta Vētra”. Parka māksliniecisko koncepciju radījis tēlnieks Kārlis Īle, bet smilšu mākslas darbu izveidē piedalīsies mākslinieki no visas Latvijas. Šobrīd Pasta salā tapušas smilšu skulptūru formas, bet jau no 20. jūnija līdz pat oktobrim skulptūru parks būs atvērts apmeklētājiem.

Pielāgojoties valstī un pasaulē noteiktajai ārkārtas situācijai un ierobežojumiem, Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls Jelgavā šogad nevar uzņemt māksliniekus no visas  pasaules. Tomēr, pasākuma organizatori ir raduši risinājumu, lai arī šoreiz jelgavniekiem un pilsētas viesiem visas vasaras garumā būtu iespēja ielūkoties smilšu mākslas pasaulē. 

No Hercoga Jēkaba līdz “Prāta Vētrai”’

Pilsētas 755. jubilejas gadā smilšu skulptūru parka tēma izraudzīta īpaša - tikai par un ap Jelgavu, pilsētas lielākajām vērtībā un vēstures leģendām. Līdz ar unikālo situāciju un nozīmīgo tēmu parka veidošanai izraudzīta jauna mākslinieciskā koncepcija, kuru veidojis viens no pasaulē titulētākajiem un atzītākajiem skulptoriem, Latvijas zelta tēlnieku komandas vadošais spēks, Kārlis Īle.

Skulptūru skicēs aptveri dažādi Jelgavas vēstures notikumu periodi,  sākot ar senajiem ziemeļbriežu medniekiem, zemgaļu apmetnēm Lielupes krastā, zobenbrāļu ordeni, Hercogu Jēkabu, pasaules zināmāko dēkaiņu piedzīvojumiem, pirmo gaisa balonu, teātra tēva Alunāna motīviem līdz pat pirmajai cukurfabrikai, pilsētas lielajam ģerbonim un visiem tik labi zināmajiem jelgavniekiem, grupai “Prāta Vētra”. 

Jau no 20. jūnija Jelgavas pilsēta gaidīs smilšu mākslas cienītājus

Atklāšanas dienā, 20. jūnijā, smilšu skulptūru parks būs atvērts no pulksten 10 līdz 22, savukārt visu vasaru un vēl līdz oktobrim skulptūras Pasta salā apmeklētājus gaidīs katru dienu no pulksten 10 līdz 20, arī Līgo un Jāņu dienā. Ieejas maksa – 2 eiro pieaugušajiem, 1 eiro skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Biļetes var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv. Biļetes varēs nopirkt arī Pasta salā pie ieejas.Papildus skulptūrās neiekļautajiem vēstures notikumiem, parka teritorija tiks papildināta ar dažādām informatīvām planšetēm, kas vēstīs  par Jelgavas pilsētas 755 gadu garo vēsturi un notikumiem.

Vienlaikus ar parka atvēršanu gaidāmi divi notikumi sadarbībā ar Jelgavas sadraudzības pilsētām Šauļiem un Pērnavu, turpinot pārrobežu sadarbību kultūras jomā, kas ilgst jau vairāk nekā 20 gadu. No 21. jūnija Pasta salā ikviens varēs apskatīt Starptautiskā lielformāta keramikas skulptūru simpozija darbus par tēmu "Baltu ugunis", kurus vairāk nekā nedēļu veidojuši mākslinieki no trim Baltijas valstīm – Mārīte Margareta Djačenko un Elīna Titāne no Latvijas, Vitālija Kurtinaitiene no Lietuvas un Alars Raudoja no Igaunijas. Mākslinieki lielformāta skulptūrās šogad simpozija tēmu attēlojuši gan baltu zīmēs, gan cilvēku veidolos.

Savukārt 20. jūnijā pulksten 20 kultūras namā tiks atklāta starptautiskā sadraudzības mākslas izstāde, kas katru gadu notiek citā pilsētā. Tā iepazīstinās ar četru mākslinieku fotosērijām, kas kopā skatāmas ar nosaukumu "Pandēmijas laikā". Fotoizstāde "Pandēmijas laikā" kultūras nama 1. stāva galerijā būs skatāma līdz 20. jūlijam.

Informācija par parka darba laikiem un cenām sekos. Vairāk www.jelgava.lv un www.festivali.jelgava.lv

Starptautisko Smilšu skulptūru parku veido Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra”, atbalsta “Ramirent”.