Par iestādi

MĒS

mintauts_buskevics.jpg

“Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra” ir lielākais kultūras dzīves organizators Jelgavas pilsētā, kas atbildīga par pilsētas kultūru un atpūtu, nodrošinot vismaz divdesmit plaša mēroga pasākumus mēnesī. Mēs esam kļuvuši par stiprāko pasākumu organizatoru visā Zemgalē.

Iestāde "Kultūra" ir dibināta 2002. gada janvārī, reorganizējot un apvienojot Jelgavas domes Kultūras centru, divus pilsētas kultūras namus un brīvdabas estrādi. Paaugstinot ne tikai kvalitatīvos rādītājus, bet arī aptverot aizvien lielākus ģeogrāfiskos apvāršņus un piesaistot visdažādāko paaudžu apmeklētājus. Esam apņēmības pilni arī nākotnē rūpēties par kultūras un atpūtas dzīvi mūsu pilsētā, lai katrs pasākums ir kā lielisks un interesants piedzīvojums. Notikums, kas aizrauj! Piedzīvojums, kuru atcerēties! Pasākums, kurā atpūsties! Svētki, ar kuriem lepoties! Iestāde “Kultūra” ir atvērta jaunām idejām un priekšlikumiem, jo mums tas ir mīlestības darbs!”, tā par namu, JVPI “Kultūra” direktors, Mintauts Buškevics.

Nozīmīgākajos JVPI "Kultūra" rīkotajos pasākumos ietilpst Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls, Vispārējie Latvijas Piena, medus un maizes svētki, Piena paku laivu regate, Stādu dienas un Jelgavas pilsētas svētki. Jau ilgus gadus Jelgavas kultūras nams sadarbojas ar lielākajiem Latvijas profesionālajiem teātriem, kuru viesizrādes regulāri tiek piedāvātas jelgavnieku vērtējumam. Tāpat arī tiek organizēti koncerti ar Latvijā pazīstamiem mūziķiem.

 

Vīzija un galvenie uzdevumi  

Jelgava - pilsēta, kur ikvienam pieejama plaša kultūras norišu daudzveidība, kur jelgavniekiem un pilsētas viesiem tiek piedāvāts plašs un kvalitatīvs pašvaldības kultūras pasākumu un notikumu klāsts.

Tādēļ mūsu pienākumos ietilpst:

  1. Kultūras dzīves plānošana, organizēšana un koordinēšana Jelgavas pilsētā;
  2. Jelgavas pilsētas kultūrpolitikas izstrāde un īstenošana;
  3. Nemateriālā kultūras mantojuma apzināšana, saglabāšana un attīstības veicināšana;
  4. Organizēt vietējo, republikas un starptautiskas nozīmes izklaides, kultūras un mākslas projektus;
  5. Koordinēt organizatorisko darbu un pašvaldības sniegto atbalstu mākslinieciskās pašdarbības kolektīviem un diviem profesionālajiem kolektīviem - "Jelgavas bigbends" un "Jelgavas Kamerorķestris";
  6. Kultūras infrastruktūras uzturēšana un saglabāšana;
  7. Veikt citus uzdevumus, kas Iestādei uzdoti ar Jelgavas domes lēmumiem

IESTĀDES STRUKTŪRA

 

VĒSTURE

VecaisKn2.jpg

Kādreizējais un pirmais Kultūras nams atradās Filozofu ielā, vēlāk tas mainīja savu atrašanās vietu tuvāk pilsētas centram - sporta namā Daugava, līdz 1963. gadā pirmo reizi savas durvis apmeklētājiem vēra Jelgavas Kultūras nams.

Līdz pat Kultūras nama atklāšanas brīdim par kultūras jomu atbildīga bijusi Jelgavas Latviešu biedrība. Šo gadu laikā Jelgavas kultūras nams ir "audzis" gan apmeklētāju ziņā, gan arī savā vizuālajā tēlā, jo no 2003. gada tika veikta iekštelpu un ēkas fasādes renovācija. Apvienojot Jelgavas domes kultūras centru, Jelgavas Kultūras namu un kultūras namu "Rota", 2002. gadā tika nodibināta JPPI "Kultūra".

Jelgavas Kultūras namā ir četras zāles – Lielā skatītāju zāle ar 670 vietām, Deju, Mazā un Konferenču zāle, kur tiek rīkoti dažāda mēroga pasākumi. Tāpat arī kultūras namā notiek mēģinājumi, kā arī vestibilos regulāri tiek veidotas dažādas izstādes. Šodien šeit mājvietu raduši 31 amatiermākslas un 2 profesionālie kolektīvi.