STARPTAUTISKAJAM LEDUS SKULPTŪRU FESTIVĀLAM – 25

22. janvāris, 2024.

No 2. līdz 4. februārim Jelgavā – Jāņa Čakstes bulvārī un Pasta salā – norisināsies 25. jubilejas Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Šogad savu unikālo skatījumu uz pasaules dārgumiem, izmantojot ledus tēlniecību, parādīs 32 profesionāli tēlnieki no 11 valstīm – Ukrainas, Indonēzijas, Argentīnas, Latvijas, Nīderlandes, Lietuvas, Igaunijas, Čehijas, Mongolijas, Apvienotās Karalistes (UK) un Spānijas. Festivālā tiks radītas 45 konkursa skulptūras, bet kopumā būs apskatāmi vairāk nekā 60 ledus objekti.

Ziemas krāšņākajā notikumā Jelgavā, bez konkursā veidotajiem darbiem, papildus būs apskatāms ledus bārs, ledus pirts, foto skulptūras, ledus atrakcijas un spēles.

“Biļešu paradīzē” ir sākusies festivāla biļešu tirdzniecība.

Iepriekšpārdošanā biļešu cena līdz 1. februārim lētāk.

2. februārī festivāla teritorija būs atvērta no pulksten 18 līdz 22, kad tiks svinīgi atklāts festivāls, apbalvoti konkursa laureāti, apmeklētāji varēs vērot uguns šovu, skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumus, uzstāsies “Triānas parks” un “Musiqq”.

Savukārt 3. un 4. februārī ieeja festivālā būs no pulksten 10 līdz 22. Šajās dienās apmeklētāji varēs vērot, kā ledus pārtop mākslas darbos aizraujošos skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļos.

3. februārī dienas pirmajā pusē bērnus izklaidēs ar aizraujošām rotaļu izrādēm. Vakarā uz skatuves kāps pašmāju un Lietuvas mūzikas zvaigznes – “Latgalīšu reps”, “AC/DC Project” (Lietuva) un Aija Andrejeva.

4. februārī apmeklētājus sagaidīs jautras rotaļu izrādes visai ģimenei. Vakara programmā – populāras pašmāju mūzikas grupas “Patrisha”, “Labvēlīgais tips” un viesi no Lietuvas – “Jonis”.

Iegādājoties ieejas biļeti, tā būs derīga jebkurā no pasākuma datumiem vienreizējai ieejai. Atkārtota atgriešanās festivāla teritorijā iespējama tikai vienas dienas ietvaros, uzrādot kontroles zīmodziņu.

Starptautisko ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra”, atbalsta uzņēmumi “Ramirent” un “Husqvarna”.

 

Uzzini vairāk: Jelgava.lvkultura.jelgava.lv.