No 24. līdz 27. aprīlim Jelgavā notiks 3. Starptautiskais dzejas festivāls “PAGE BREAK”, pulcējot starptautiskajā dzejas apritē aktuālus un pazīstamus autorus, kā arī īpaši uzsverot kultūru dažādību.

Festivāls piedāvās unikālu iespēju Latvijas dzejas interesentiem iepazīt dažādu tautību autorus – Jelgavā viesosies somāliešu izcelsmes dzejniece Lubi Barre no ASV, afgāņu dzejnieks Ramins Mažars, irāņu izcelsmes dzejniece Šolē Volpē no ASV, kā arī ASV rezidējošais dzejnieks Andrē Nafiss-Sahilijs, kuram ir irāņu un itāļu saknes.  

Līdztekus Eiropas dzeju pārstāvēs Katarīna Šultensa no Vācijas, Nikola Madžirovs no Maķedonijas, Austa Fanija Sīgurdardotira no Islandes, Pjērs Venklērs no Francijas, Marija Anhelesa Peresa-Lopesa no Spānijas, Selatahīns Joldigens no Turcijas un Susinukke Kosola no Somijas.

Festivālā piedalīsies trīs autori no Latvijas – Jeļena Glazova, Guntars Godiņš un Kārlis Vērdiņš.

Ņemot vērā ģeopolitiskās un sabiedriskās norises, kā arī vardarbības aktualitāti Latvijā un pasaulē, festivāla tēma būs “empātija”, tādejādi ar dzejas un kultūras palīdzību mudinot vairot šīs vērtības apziņu un nozīmīgumu.

Festivāla programmā gaidāma dzejas pastaiga pilsētvidē, dzejas lasījumi Jelgavas Kultūras namā, apaļā galda diskusija, autoru vizītes Jelgavas skolās un noslēguma dzejkoncerts, piedaloties visiem festivāla viesiem.

Festivāla ietvaros tiks izdota festivāla dzejas antoloģija ar visu autoru darbiem un to tulkojumiem latviešu valodā. Šis izdevums būs pieejams bez maksas visiem interesentiem festivāla pasākumos.

“PAGE BREAK” tradīcija tika iedibināta 2022. gadā, pirmo reizi Latvijā sarīkojot starptautisku dzejas notikumu, kas vienkopus pulcēja starptautiski pazīstamus dzejniekus.

Plašāka informācija par  festivālu pieejama mājaslapā www.pagebreak.lv, kā arī festivāla kontā sociālās saziņas vietnē Facebook – https://www.facebook.com/pagebreakfestival.

Trešo Starptautisko dzejas festivālu “PAGE BREAK” rīko biedrība “I DID IT” sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētu, atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā, Francijas institūts Latvijā, Spānijas vēstniecība Latvijā un Jelgavas tipogrāfija.