JELGAVAS PILSĒTAS SVĒTKI 26. – 28. MAIJS

18. maijs, 2023.

Ar pilsētas svētku gājienu, koncertiem, aktivitātēm ģimenēm ar bērniem un citiem notikumiem jau rīt Jelgavā sāksies 758. dzimšanas dienas un 450. gadadienas, kopš Jelgavai piešķirtas pilsētas tiesības, svinības. Svētku devīze ir nemainīga – “Mēs esam Jelgava”. Galvenās svētku norises – no 26. līdz 28. maijam.

 

SVĒTKU GĀJIENS

Svētku galvenā tradīcija ir košais pilsētas svētku gājiens, kas ir patriotisma, lepnuma un prieka brīdis ne vien tā dalībniekiem, bet arī skatītājiem. Gājiens notiks piektdien, 26. maijā, pulksten 18, pulcējot uzņēmumus, iestādes, apvienības un biedrības, kā arī draugu un radu grupas. Piemēram, 2019. gadā gājiena garums sasniedza 4860 metrus, un tajā piedalījās 7506 dalībnieki.


KONCERTI HERCOGA JĒKABA LAUKUMĀ

Piektdien un sestdien plaša koncertprogramma plānota Hercoga Jēkaba laukumā, kur līdz vēlai nakts stundai uzstāsies populāras grupas un izpildītāji. 26. maijā Jelgavā no pulksten 19 muzicēs grupas “Vintāža” un “Līvi”, Intars Busulis un “Abonementa orķestris”, rolands če. Savukārt 27. maijā no pulksten 18 – Jelgavas Bigbends ar programmu “Elvis Preslijs–bigbends–latino”, Chris Noah, “Labvēlīgais Tips” un “Mākoņstūmēji”.

Sestdien Hercoga Jēkaba laukumā no pulksten 9 līdz 16 notiks arī svētku gadatirgus – tā laikā ģimenes ar bērniem aicinātas baudīt Jūrmalas teātra dziesmu pasaciņu “Baskājis Vējelis priedēs svilpo”, muzicēs arī kapela “Ziņģes brāļi”.


JELGAVAS PILSĒTAS TIESĪBĀM – 450

Jelgavas 758 gadus garajā vēsturē netrūkst svarīgu notikumu. Arī šogad atzīmējam nozīmīgu gadadienu – pirms 450 gadiem Jelgavai piešķirtas pilsētas tiesības un tā ieguva savu ģerboni – kronētu aļņa galvu uz aveņsarkana fona. Akcentējot šo notikumu, Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs aicinās uz interaktīvu spēli “Pilsētas tiesībām un ģerbonim 450. Vai tu zini visu par savu pilsētu?”. Svētku programmā iesaistīsies arī citas pašvaldības iestādes, piemēram, Jelgavas pilsētas bibliotēka, jaunrades nams “Junda”, bet Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicinās uz Jelgavas Vecpilsētas māju un Dzīvesziņas un arodu sētu.


KONCERTS LATVIEŠU DZIESMAI UN DEJAI

Brīvdabas koncertzālē “Mītava” Pasta salā 27. maijā pulksten 19 notiks “Koncerts latviešu dziesmai un dejai”, kurā piedalīsies pilsētas kori un tautas deju kolektīvi. Pasākuma programmā izskanēs skaistākās XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku repertuāra dziesmas un dejas, ko izpildīs ap 300 koristu un 250 dejotāju.


PROGRAMMA ĢIMENĒM AR BĒRNIEM

Ģimenes ar bērniem pilsētas svētkos aicinātas piedalīties programmā Pasta salā. Gan sestdien, gan svētdien tur darbosies atrakciju parks, būs apskatāms mini zoo un notiks mazais gardumu tirdziņš. 27. maijā no pulksten 11 līdz 14 Pasta salā notiks “Lupilu mazuļu rāpošanas čempionāts 2023 Jelgavā”. Tajā aicināts piedalīties ikviens interesents – iepriekšēja pieteikšanās nav nepieciešama. Savukārt 28. maijā turpat no pulksten 12 līdz 15 varēs baudīt burbuļu priekus ar “Mārtiņa burbuļiem”, bet pulksten 16 pulcēs putu ballīte.


SPORTA AKTIVITĀTES

Svētku programmā – arī aktivitātes aktīva dzīvesveida mīļotājiem. Sestdien Pasta salā pulksten 11 notiks Jelgavas atklātie pludmales volejbola un 3 x 3 basketbola turnīri. Tāpat svētku dienās varēs sekot līdzi sacensībām paraburāšanā “Ja grib, tad VAR”, Jelgavas junioru kausam burāšanā, 3 x 3 basketbola kausa 1. posmam un citiem notikumiem.

Jelgavas dzimšanas dienas pasākumu kalendārs ir notikumiem bagāts. Ar pilnu svētku programmu un informāciju par satiksmes ierobežojumiem un auto stāvvietām var iepazīties vietnē Jelgava.lv.