Latvijas Stādu dienās Jelgavā – teju 200 tirgotāju

2. maijs, 2023.

Maija otrajā nedēļas nogalē Jelgavā tradicionāli notiks “Latvijas Stādu dienas 2023”, jau 14. reizi vienuviet pulcējot stādu audzētājus, sēklu tirgotājus, amatniekus un pārtikas ražotājus. 13. un 14. maijā Jelgavas centrā – Hercoga Jēkaba laukumā, skvērā aiz kultūras nama un Krišjāņa Barona ielā – interesentiem būs iespēja sastapt teju 200 tirgotāju, kuru piedāvājums lieti noderēs dārza ierīkošanā un uzturēšanā, kā arī sadzīvē.

Stādu dienās Jelgavā būs iespēja iepazīt un iegādāties dažādus augļu kokus un ogulājus, skujeņus, dekoratīvos kokus un krūmus, vasaras puķes un ziemcietes, garšaugus un ārstniecības augus, graudzāles. Būs pieejams plašs daudzu dārzkopju iemīļoto hortenziju un rožu klāsts, tāpat piedāvājumā būs eksotiskāki augi, piemēram, arbūzu, meloņu, aprikožu un persiku stādi.

Interesentiem būs iespēja iegādāties arī dārza inventāru un tehniku, kā arī dažādus amatnieku darinājumus, dārza eksterjera priekšmetus, dārza keramiku, ainavu arhitektūras mazās formas. Būs pieejami augsnes uzlabotāji un kaitēkļu apkarošanas produkti. Gardēži savu Stādu dienu pieredzi varēs bagātināt ar mājražotāju gardumiem.

Sestdien, 13. maijā, Stādu dienu piedāvājumu varēs izzināt no pulksten 9 līdz 17, savukārt svētdien, 14. maijā – no pulksten 9 līdz 15. Tāpat abās pasākuma norises dienās no pulksten 10.30 apmeklētājus priecēs kultūras programma ar Jelgavas dejotāju dalību. Uzstāsies TDA “Diždancis”, “Ritums”, “Lielupe”, DK “Ex Lielupe”,  BJDK “Ieviņa”, VPDK “Rota”, “Laipa” un DK “Ozolnieki”. Svētdien pulksten 12 apmeklētājus priecēs Dailes teātra dziedošo aktieru ansamblis “Ilga”.  

Jāpiebilst, ka būtiskākā šī pasākuma pievienotā vērtība ir izziņas un savstarpējās komunikācijas platforma, kurā dārzkopjiem ir iespēja klātienē sastapt stādu audzētājus un tirgotājus, noskaidrojot būtiskāko par interesējošo stādu audzēšanu un kopšanu.

Stādu dienu apmeklētāji savas automašīnas aicināti novietot tam paredzētajās vietās pilsētvidē, piemēram, stāvlaukumā Pilssalas ielā 1, kā arī pļavā pretim Jelgavas pilij, kur pasākuma norises dienās būs ierīkots plašs stāvlaukums. Savukārt preču iekraušanai varēs izmantot arī īslaicīgas pieturvietas iespēju Hercoga Jēkaba laukumā pie karogu mastiem un stāvvietā aiz kultūras nama.

Latvijas Stādu dienas organizē Jelgavas pilsēta sadarbībā ar pašvaldības iestādi “Kultūra”.