AR VĒRIENU NOSLĒDZIES STARPTAUTISKAIS LEDUS SKULPTŪRU FESTIVĀLS JELGAVĀ

6. februāris, 2023.

Vakar, 5. februārī, Jelgavā noslēdzies 24. Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls. Visas nedēļas nogales garumā, no 3. līdz 5. februārim,  trijās vietās pilsētā – Jāņa Čakstes bulvārī, Pasta salā un Brīvdabas koncertzālē “Mītava” – bija iespējams baudīt vēso mākslu, aplūkojot vairāk nekā 65 ledus objektus, kurus radījuši 32 pasaulē atzīti mākslinieki no 12 valstīm par tēmu “Senās dievības”. Tāpat apmeklētāji varēja vērot paraugdemonstrējumus ledus skulptūru veidošanā, apmeklēt pašmāju un Lietuvas mūziķu koncertus, iesaistošas izrādes un dažādas atrakcijas. Festivāls noslēdzās ar vērienīgi apmeklētiem grupu “Pērkons” un “Bermudu Divstūris” koncertiem, kuros pilsētu pieskandināja populāras, gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem zināmas, dziesmas.

Festivāla noslēdzošajā dienā svētku programmu ievadīja jautras Jelgavas Jaunā teātra rotaļu izrādes visai ģimenei, kā arī radošās apvienības “Teātris un Es” izrāde bērniem. Jāņa Čakstes bulvārī un Pasta salā notika skulptūru tapšanas paraugdemonstrējumi, tēlnieču Agneses Rudzītes-Kirillovas un Zīles Ozoliņas-Šneideres izpildījumā.

Savukārt uz koncertzāles “Mītava” skatuves aizraujošas tēlniecības mākslas divkaujas aizvadīja Sanita Rāviņa un Kārlis Īle, radot ledus skulptūras apmeklētāju priekšā un atklājot veidus, kā ledus materiālu padarīt “paklausīgu”. Svētdienas vakara kultūras programmu noslēdza Latvijā iemīļotu mūziķu grupu “Pērkons” un “Bermudu Divstūris” koncerti.

Ledus skulptūru festivāla laikā Jelgavnieki un pilsētas viesi varēja novērtēt 30 pasaulē atzītu tēlnieku veidotos vairāk nekā 45 konkursa ledus skulptūras. Nedēļas garumā, sacenšoties par labākā tēlnieka titulu, 30 skulptori no 12 valstīm darināja iespaidīgas ledus skulptūras divās konkursa kategorijās – komandu un individuālajā. Konkursa rezultāti. Tāpat festivāla ledus objektu klāstu papildināja foto skulptūras, dažādi iesaldētie objekti un vīna darītavas “Ledus vīni” ledus bārs.

Atgādinām, ka sakarā ar nepieciešamajiem teritorijas sakārtošanas un demontāžas darbiem pirmdien 6. februārī līdz pulksten 20 būs slēgta satiksme Jāņa Čakstes bulvārī, Driksas ielā un Ūdens ielā.

Starptautisko Ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta un JVPI “Kultūra” ar uzņēmumu “Ramirent” un “Husqvarna” atbalstu.