Tēlnieki turpina darbu: Jelgavā top 30 individuālās konkursa ledus skulptūras

2. februāris, 2023.

Jelgavā aizvadīta 24. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla konkursa ceturtā diena. Vakar noslēdzās darbs pie 15 komandu skulptūru izveides, bet šodien, 2. februārī, visas dienas garumā pasaulē atzīti tēlnieki no 12 valstīm, radoši interpretējot šī gada festivāla tēmu “Senās dievības”, veidoja 30 unikālus mākslas darbus – individuālās skulptūras.

30 tēlnieki, kuri ieradušies no Indonēzijas, Mongolijas, Čehijas, Lielbritānijas, Somijas, Nīderlandes, Vācijas, Īrijas, Ukrainas, Polijas, Lietuvas un Latvijas Jāņa Čakstes bulvārī ledū attēlo 30 dažādas dievības un mitoloģiskas būtnes, gan tādas, kas iemieso dabas spēku un parādības, gan tādas, kas atrodamas grieķu, ēģiptiešu, acteku, ziemeļvalstu un citās kultūrās.

Individuālo mākslas darbu veidošanai tēlnieki izmanto vienu ledus bloku, kas ir 180x105x50 centimetrus liels un vienu tonnu smags. Ledus skulptūru veidošanu  plānots pabeigt 3. februārī. Tēlniekiem tiek nodrošināts augstākās kvalitātes speciāli saldēts pārtikas ledus bez gaisa burbuļiem, kas kūst krietni lēnāk kā dabā sastopamais ledus. Katra skulptūra tiek veidota individuālā teltī, lai to mazāk skartu laikapstākļi.

No 3. līdz 5.  februārim iepazīsti dažādu kultūru ledus dievības Jelgavā – Baltijā vērienīgākajā ziemas notikumā! Vairāk nekā 65 ledus mākslas darbi, paraugdemonstrējumu dueļi un šovi, kā arī plaša kultūras programma kopā ar Latvijas un Lietuvas zvaigznēm.

Ņem vērā! Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt, bet ir aizliegts, bez saskaņošanas ar pašvaldību, veikt bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojumus virs pasākuma teritorijas.

 

Biļetes pieejamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs un vietnē bilesuparadize.lv.

Starptautisko ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra” sadarbībā ar uzņēmumiem “Ramirent” un “Husqvarna”.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.