Klase no Ikšķiles vidusskolas uzvar Ledus skulptūru festivāla kolāžu konkursā

26. janvāris, 2023.

Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla kolāžu konkursā šogad saņemti 55 pieteikumi no visas Latvijas. Radoši interpretējot tēmu “Mana sapņu ledus skulptūra”, par konkursa uzvarētājiem kļuva Ogres novada, Ikšķiles vidusskolas 4. e klase. 

Šogad kolāžas konkursam iesūtītas no Limbažiem, Īslīces, Rīgas, Salaspils, Jēkabpils, Dobeles, Ludzas, Jelgavas un citām Latvijas pilsētām. Izvēlēties tēmai atbilstošākā un interesantākā darba autoru žūrijas komisijai nenācās viegli. Bērni konkursa tēmu interpretējuši dažādi – kādam tie ir bijuši iemīļotākie varoņi no pasakām un filmām. Savukārt citi ledus skulptūras saskatīja ikdienišķās lietās – transportlīdzekļos, dabā sastopamos dzīvniekos, puķēs vai kokos.  Žūrija īpaši novērtēja to, ka bērni veidojot kolāžas, izmantoja dažādas tehnikas un pat trīs dimensijas.

Pēc vairākiem iesūtīto darbu izskatīšanas piegājieniem, par uzvarētāju tika izvēlēta Ikšķiles vidusskolas 4.e klase, kas izstrādāja kolāžu “Miera dūja”. Skolēni balvā iegūt ielūgumus un pilnībā apmaksātus transporta pakalpojumus nokļūšanai uz 24. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā, ko nodrošina SIA “Maverik”.

Savukārt veicināšanas balvas – ielūgumus uz 24. Starptautisko Ledus skulptūru festivālu Jelgavā iegūst Ziemeļvalstu ģimnāzijas 1. – 4. klašu grupa; Birzgales pamatskolas 2. un 3. klase; Jūrmalas Valsts ģimnāzijas 1. – 4. klases pulciņu grupa; Pastendes pamatskolas 1. a, 3. a un 4. klase; kā arī Dobeles vidusskolas 2. c klase. 

Iesūtītos kolāžu konkursa darbus būs iespējams apskatīt Jelgavas Kultūras nama 2. stāva foajē no 1. līdz 28. februārim. Izstāde būs pieejama apmeklētājiem arī 24. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā no 3. līdz 5. februārim no pulksten 10 līdz 21.

Ledus skulptūru festivāls Jelgavā norisinās no 3. līdz 5. februārim! Festivālā izstādīto vairāk nekā 60 ledus objektu izveidei izmantotas 80 tonnas kristāldzidra ledus. Tāpat apmeklētāji varēs sekot līdzi aizraujošiem paraugdemonstrējumu dueļiem un baudīt plašu kultūras programmu kopā ar Latvijas un Lietuvas mūziķiem.

Biļetes pieejamas visās “Biļešu paradīze” kasēs un vietnē bilesuparadize.lv. Iepriekšpārdošanā līdz 2. februārim lētāk!

Ņem vērā! Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt, bet ir aizliegts, bez saskaņošanas ar pašvaldību, veikt bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojumus virs pasākuma teritorijas.

 

Starptautisko ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra” sadarbībā ar uzņēmumiem ”Ramirent” un “Husqvarna”.

 

 

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.