Baltijā vērienīgākais Smilšu skulptūru parks Jelgavā – atklāts!

5. jūnijs, 2022.

Vakar, 4. jūnijā, Jelgavā, vārtus vēra Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022”, aicinot iepazīt pasaules šedevrus 16 lielformāta smilšu tēlniecības darbos. Dienas garumā pasākuma viesus priecēja aktivitātes visai ģimenei, kā arī Latvijā iemīļotu mūziķu koncerti.

Nepilnas nedēļas laikā 15 mākslinieki no 10 valstīm – Čehijas, Spānijas, Ukrainas, Kanādas, Turcijas, Bulgārijas, Mongolijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas – Pasta salā izveidoja mākslas darbus, kas atspoguļo šī gada Smilšu skulptūru parka tēmu “Šedevri”. Savukārt, parka demo skulptūru veidoja latviešu tēlnieki Kārlis Īle un Maiju Īle.

Parka atklāšanas rīta programma tika aizvadīta ar aktivitātēm visai ģimenei – atrakcijām, putu ballītēm, burbuļu darbnīcām. Savukārt vakarā apmeklētājus priecēja muzikālā apvienība “Riga Reggae” un “Edavārdi”.

Jau rīt, 5. jūnijā, smilšu skulptūru parks Pasta salā būs atvērts no pulksten 10 līdz 23. Dienas pirmajā pusē papildu skulptūru apskatei tiek piedāvāta programma ģimenēm ar  bērniem, bet jau pulksten 20 uz skatuves kāps Ivo Fomins ar grupu. Visa vakara gaitā par muzikālo atmosfēru rūpēsies Mareks Ameriks.

Parka atklāšanas dienu laikā, 4. un 5. jūnijā, jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

Biļetes pieejamas visās “Biļešu Paradīze” kasēs un bilesuparadize.lv.

Starptautisko Smilšu skulptūru parku veido Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra”, atbalsta SIA “Ramirent” un restorāns “Pilsētas Elpa”.

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.