Pasta salā sākas smilšu skulptūru parka veidošanas darbi

7. jūnijs, 2021.

No 2. jūnija smilšu skulptūru parkā Pasta salā sākušies smilšu mākslas radīšanas darbi, lai 12 darbos parādītu latviešu sasniegumus pasaulē. Mākslinieciskais process turpināsies līdz pat parka atvēršanai, 19. jūnijam, kā arī pēc tā, ļaujot arī apmeklētājiem ielūkoties darbu tapšanā.

Arī šogad parka mākslinieciskās koncepcijas autors un vadītājs ir titulētais tēlnieks Kārlis Īle, kurš kopā ar sešiem māksliniekiem no Latvijas veidos pārsteidzošu smilšu mākslas pasauli Jelgavā. Kārlis un Maija Īles ir pirmie mākslinieki, kuri uzsākuši darbu pie smilšu parka izveides, lai taptu līdz šim augstākā demo skulptūra – vairāk nekā 7 metrus augsts smiltīs atveidots Kristaps Porziņģis. Darbus veidos arī Agnese Rudzīte-Kirilova, Sanita Rāviņa, Zīle Ozoliņa-Šneidere, kā arī Tautvilas Pavilonis un Martinas Gaubas no Lietuvas.

Īpaši godinot latviešu nozīmīgos sasniegums, šogad parkā vienuviet sastapsim tādas leģendas un izgudrojumus kā Valtera Capa radīto kameru “Minox”, Krokodila Dandija prototipu Arvīdu Blūmentālu, Anatola Lapiņa radīto “Porsche”, Merilinas Monro, Dalī un Alberta Einšteina portretu radītāju Filipu Halsmanu, pirmo sievieti, kura ar velosipēdu apceļoja pasauli Annu Kopčovsku, Jura Upatnieka radīto pasaulē pirmo hologrammu, Marku Rotko, tabakas pīpes konstrukciju patenta īpašnieku Kārli Pētersonu un citus. Papildus skulptūrās neiekļautajiem vēstures notikumiem parka teritorija tiks papildināta ar dažādām planšetēm un foto objektiem, kas vēstīs par latviešu sasniegumiem pasaulē.

Vairāk par smilšu skulptūrām – www.jelgava.lv un www.festivali.jelgava.lv.

Starptautisko smilšu skulptūru parku veido Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra”, atbalsta SIA “Ramirent”.