Smilšu skulptūru parks atvērts apmeklētājiem

27. jūnijs, 2020.

No 20. jūnija Pasta salā atvērts smilšu skulptūru parks, aicinot ikvienu jelgavnieku un pilsētas viesi ielūkoties brīnumainajā smilšu mākslas pasaulē. Smilšu skulptūru festivāls šoreiz savu 14. gadu neaizvada kā konkurss, bet gan kā veltījums Jelgavai un tās vēsturei izstādes formā, piedāvājot apskatīt 10 mākslas darbus, kas atklāj pilsētas stāstu 755 gadu garumā – no pirmajiem ziemeļbriežu medniekiem, kas apdzīvoja tagadējo pilsētas teritoriju, līdz mūzikas grupai “Prāta vētra”.

Ikviens aicināts apmeklēt Pasta salu un novērtēt tēlnieku veikumu, kas tapis pēdējo divu nedēļu laikā. Pielāgojoties pašreizējai situācijai, šogad festivālā nevarēja piedalīties starptautiskie mākslinieki, tāpēc darbus radījuši labākie pašmāju tēlnieki, kas jau iepriekš sevi pierādījuši aizvadītajos ledus un smilšu skulptūru festivālos. 

Skulptūru parka mākslinieciskās koncepcijas autors Kārlis Īle kopā ar tēlnieci Maiju Punculi radījis festivāla demo skulptūru – Jelgavas pilsētas lielo ģerboni, kas ir vairāk nekā sešus metrus augsts un papildināts ar pilsētas 755. gadu jubilejas logo, savukārt pārējie mākslinieki savos darbos hronoloģiskā secībā atklāj dažādas Jelgavas vēstures lappuses – senos ziemeļbriežu medniekus, zemgaļu apmetnes Lielupes krastā, zobenbrāļu ordeni, hercoga Jēkaba laikus, pasaules zināmāko dēkaiņu piedzīvojumus, pirmo gaisa balona lidojumu, teātra tēva Ādolfa Alunāna lugu motīvus, kā arī Jelgavas cukurfabrikas darbību un pazīstamos jelgavniekus grupu “Prāta vētra”. Vairākiem darbiem par pamatu ņemtas vēstures liecības no Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja, bet citos mākslinieki veikuši savas interpretācijas par to, kā būtu varējuši izskatīties notikumi, par kuriem vizuālas liecības nav saglabājušās. Skulptūras papildina arī stāstījumi par citiem Jelgavas vēstures notikumiem, kas lasāmi festivāla teritorijā izvietotajās planšetēs. Pasta salas skulptūru parka apmeklētāji var uzzināt arī, piemēram, par Latvijā pirmo muzeju ārpus Rīgas, par Francijas karaļa uzturēšanos Jelgavas pilī, par pilsētas ģerboņa attīstību laika gaitā, kā arī citiem nozīmīgiem vēstures notikumiem.

Smilšu skulptūru parks atvērts visu vasaru līdz pat oktobrim, katru dienu no pulksten 10 līdz 19, arī brīvdienās un svētku dienās. Ieejas maksa – 2 eiro pieaugušajiem, 1 eiro skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem, bet bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja ir bez maksas. Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs, kā arī internetā www.bilesuparadize.lv vai kasē Pasta salā pie smilšu skulptūru parka ieejas.