Aizvadīta 22. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla otrā diena

8. februāris, 2020.

Ar jautrām rotaļu izrādēm, skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem un plašu kultūras programmu Jelgavā  aizritējusi 22. Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla otrā diena. Spītējot laikapstākļiem jau no paša rīta Pasta salu piepildīja bērnu smiekli. Nebeidzot priecāties par interaktīvajiem ledus foto objektiem un skulptūrām, kurās attēloti pazīstami supervaroņi no Holivudas filmām, pasaku grāmatām un ikdienas.  

Festivāla otrās un trešās dienas rīta programma šogad ir īpaši veltīta mazākajiem svētku viesiem. Pirmoreiz pasākuma norisei tiek izmantota jaunā brīvdabas koncertzāle “Mītava’ zem jumta, kur netraucējot nekādiem laikapstākļiem bērni devās jautrās rotaļās un iepazina dažādus pasaku tēlus deviņos iesaldētajos ledus objektos.

Šogad jelgavnieki un pilsētas viesi īpaši izbaudīja dažādas interaktīvās ledus foto skulptūras ko veidojis viens no Latvijas labākajiem tēlniekiem Kārlis Īle ar komandu. Kliedējot šaubas vai ledus Jelgavā būs visas dienas garumā mākslinieki Ainars Zingniks un  Agnese Rudzīte – Kirillova darināja jaunus ledus mākslas darbus ar kuriem papildināt jau esošo skulptūru klāstu.

Vakara programmā uz svētku centrālās skatuves, Jāņa Čakstes bulvārī, skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļi kopā ar Sanitu Rāviņu un Agnesi Rudzīti – Kirillovu.  Kā arī Plaša koncertprogramma kopā ar Latvijā iemīļotiem mūziķiem – Franco Franco, X Faktora 2019 zvaigznēm un Opus Pro. Vakara noslēgumā svētku uguņošana.

Savukārt, jau rīt 9. februārī, tiekamies ledus supervaroņu salidojuma noslēzošajā dienā! Festivāla darba laiks no 10.00 – 22.00. Dienas pirmajā pusē turpināsim ar aizraujošām rotaļu izrādēm bērniem un skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumiem. Bet jau vakarā koncertprogramma kopā ar A – EUROPA, Ralfu Eilandu un Singapūras Saīnu. Tāpat arī skulptūru veidošanas paraugdemonstrējumu dueļi, uguņošana un gaismas spēles. 

22. Starptautiskā ledus skulptūru festivāla teritorijā – Jāņa Čakstes Bulvārī, Pasta salā un Brīvdabas koncertzālē “Mītava” apskatāmi vairāk kā 40 pasaulē atzītu tēlnieku veidotas 65 ledus skulptūras. Vairāk par konkursa laureātiem ŠEIT.

Sakarā ar mainīgajiem laikapstākļiem, pasākumu programmā var tikt veiktas izmaiņas. 

Pasākuma apmeklētāji aicināti ģērbties atbilstoši laikapstākļiem un pirms došanās uz Jelgavu iepazīties ar satiksmes organizācijas shēmu, kas festivāla laikā būs pieejama arī mobilajā lietotnē “Waze”.

Biļetes visās Biļešu paradīzes kasēs un www.bilesuparadize.lv. 


Starptautisko ledus skulptūru festivālu rīko Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra” kopā ar sadarbības partneriem.

Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un/vai fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēt, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.