Satiksmes informācija un festivāla teritorija

28. janvāris, 2020.

No 7. līdz 9. februārim Jelgavā jau 22. reizi notiks Starptautiskais Ledus skulptūru festivāls, kura tēma būs “SUPERVAROŅI”. Norises vieta –  Pasta sala, Jāņa Čakstes bulvāris un pirmo reizi jaunā brīvdabas koncertzāle “Mītava” zem jumta.

Pasākuma laikā pilsētā iespējama paaugstināta satiksmes intensitāte un sastrēgumi. Aicinām autovadītajus būt uzmanīgiem un festivāla laikā izvairīties no braukšanas pār Lielupes tiltu – automašīnas novietojot stāvlaukumos, kas būs pieejami abos upes krastos. Festivāla viesi dodoties uz Jelgavu aicināti iepazīties ar satiksmes organizāciju pilsētā un sekot izmaiņām navigācijas lietotnē Waze, kur būs pieejama informācija par stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem.

Satiksmes ierobežojumi

Festivāla galvenā skatuve atradīsies Jāņa Čakstes bulvārī, un tās uzstādīšanas darbi tiks uzsākti 4. februārī. Līdz ar to no 4. februāra  līdz 10. februārim slēgta satiksme Jāņa Čakstes bulvārī posmā no Raiņa ielas līdz Ūdens ielai. Savukārt, no 5. februāra slēgta satiksme arī posmā no Ūdens ielas līdz Lielajai ielai. Tāpat sākot ar 5. februāri posmā no Akadēmijas līdz Jāņa Čakstes bulvārim slēgtas Raiņa, Ūdens un Driksas ielas.

No 7. februāra  līdz 9. februārim piekļūšana Jelgavas pilij atļauta tikai autobusiem.

Stāvlaukumi

Jelgavas pilsētā Driksu un Lielupi šķērso tikai viens tilts, tāpēc, paaugstinoties satiksmes intensitātei, festivāla laikā gaidāmi sastrēgumi. Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti automašīnas novietot tajā upes krastā, no kuras plānots iebraukt pilsētā, un neizmantot Lielupes tiltu, savukārt jelgavnieki aicināti uz pasākumu doties kājām vai izmantot pilsētas sabiedrisko transportu. Tāpat festivāla viesus, kas uz Jelgavu dosies no Rīgas aicinām izmantot vilcienu.

Iebraucot pilsētā no Rīgas puses, automašīnas varēs novietot pļavā pretī Jelgavas pilij un Cukura ielā pļavā pie Lielipes kreisā krasta promenādes, Zemgales Olimpiskā centra un Jelgavas Ledus halles stāvlaukumos.

Savukārt, iebraucot pilsētā no Dobeles vai Šauļu puses autovadītāji aicināti izmantot stāvlaukumu Sporta ielā 2C, kur paredzētas vietas vieglajām automašīnām un autobusu novietošanai, kā arī citos pilsētas stāvlaukumos, kas norādīti satiksmes organizācijas shēmā.

Tūroperatori un tūrisma aģentūras aicinātas autobusus novietot stāvlaukumā aiz Jelgavas pils. Šis stāvlaukums būs paredzēts tikai autobusiem. Pilssalas ielu, nogriežoties no Lielās ielas, šķērso Lielupes tilts, tāpēc vēršam uzmanību, ka autobusam jābūt ne augstākam par 4 metriem.

Pilssalas ielā pie Tējas namiņa tiks organizēts stāvlaukums invalīdiem, kuru izmantot varēs uzrādot invalīdu stāvietas izmantošanas atļauju un to izvietojot automobiļa salonā pie priekšējā stikla. 

Steidzīgie pilsētas caurbraucēji aicināti neiebraukt Jelgavas centrā un izmantot apbraukšanai autoceļus: A8 Rīga – Jelgava – Lietuvas robeža (Meitene), A9 Rīga – Liepāja.

Jelgavas pilsētas pašvaldība festivāla laikā sadarbosies ar navigācijas lietotni Waze, kurā ikvienam ir pieejama karte ar iezīmētiem stāvlaukumiem un satiksmes ierobežojumiem Jelgavā Ledus skulptūru festivāla laikā. Autovadītāji tiešsaistē varēs saņemt satiksmes informāciju, kas palīdzēs plānot savu maršrutu.

Spied ŠEIT, lai brauktu ar WAZE.


Festivāla teritorija

Festivāls notiks trīs vietās pilsētā: Pasta salā, Jāņa Čakstes bulvārī un pirmo reizi Brīvdabas koncertzālē “Mītava”. Šogad festivāls pulcē 30 pasaulē atzītus tēlniekus no 7 valstīm. 

Pasta sala

Festivāla laikā Pasta salā būs aplūkojami iespaidīgākie un lielākie ledus objekti – 15 lielās komandu skulptūras. Katra tēlnieku komanda skulptūru radīšanai izmanto gandrīz divas tonnas mākslīgi saldēta kristāldzidra ledus.Tāpat Pasta salā atradīsies “Ledus vīni” ledus bārs, kas, izmantotā ledus daudzuma ziņā, ir festivāla lielākais objekts, kā arī dažādi foto objekti un atrakcijas bērniem. 

Jāņa Čakstes bulvāris

Festivāla centrālā kultūras notikumu vieta būs Jāņa Čakstes bulvāris, kur uz lielās skatuves trīs festivāla dienu laikā uzstāsies tādi mākslinieki kā Astro’n’out , Ralfs EIlands, Singapūras Satīns, Franco Franco, A-Europa un daudzi citi. Bulvāra garumā būs izvietotas 30 mazās ledus skulptūras un dažādi interaktīvie festivāla objekti.

Brīvdabas koncertzāle “Mītava” 

Pirmo reizi festivāla norisei tiks izmantota arī jaunā Brīvdabas koncertzāle “Mītava” kur visa festivāla garumā varēsim vērot dažādus burvju triku parugdemonstrējumus, cirka mākslu, izrādes un piedalīties meistarklasēs kopā ar Liepājas ceļojošo cirku Beztemata. Savukārt, 8. un 9. februārī izrādes un rotaļas bērniem kopā ar radošo apvienību “Pasaku nams”, “Teātris un ES” un Jelgavas teātriem. 


Ieejas/izejas festivāla teritorijā

Lai iekļūtu festivāla teritorijā, darbosies trīs ieejas un izejas (skatīt karti), kas atradīsies:

  1. Pilssalas ielā pie Tējas namiņa;
  2. Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
  3. Pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas);

Kases un biļešu tirdzniecība

Festivāla viesi aicināti biļešu pirkšanu neatstāt uz pēdējo brīdi, bet iegādāties lētāk iepriekšpārdošanā līdz 6. februārim “Biļešu Paradīze” tirdzniecības vietās. Lai samazinātu rindas pie kasēm festivāla norises vietā, aicinām biļetes pirkt internetā, pie ieejas tās varēsi uzrādīt arī elektroniski savā viedierīcē.

Kases:

  • Pilssalas ielā pie Tējas namiņa;
  • Jāņa Čakstes bulvārī pie krustojuma ar Lielo ielu;
  • Pie Jelgavas Studentu teātra Jāņa Čakstes bulvārī 7 (ieeja no Driksas ielas);
  • Jelgavas Kultūras namā.

Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla apmeklētāji aicināti neņemt līdzi mājas mīluļus, pasākuma teritorijā ieeja ar suņiem būs liegta. Apskates objektus atļauts fotografēt un filmēt, bet ir aizliegts bez saskaņošanas ar pašvaldību veikt bezpilota gaisa kuģu jeb dronu lidojumus virs pasākuma teritorijas.

Informācijas tālruņi Starptautiskā Ledus skulptūru festivāla laikā:

  • Pašvaldības operatīvās informācijas centrs 8787;
  • Jelgavas reģionālais tūrisma informācijas centrs 63005445, 63005447.

Noteikumi publiska pasākuma apmeklētājiem


Ierodoties uz pasākumu, apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.