XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mūsdienu deju lielkoncerta “Augstāk par zemi” modelēšanas koncerts
Uzvedums

XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mūsdienu deju lielkoncerta “Augstāk par zemi” modelēšanas koncerts

Laiks
26. Oktobris, Sestdiena, 18:00
Vieta
Zemgales olimpiskais centrs
Cena
€ 5 - 9
Pievienot
kalendāram
2019-10-26 18:00:00 2019-10-26 18:00:00 Europe/Riga XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Mūsdienu deju lielkoncerta “Augstāk par zemi” modelēšanas koncerts 26. oktobrī pulksten 12.00 un 18.00, kā arī 27. oktobrī pulksten 11.00 Zemgales Olimpiskajā centrā tiks izdejots XII Latvijas… Zemgales olimpiskais centrs info@kjelgava.lv

26. oktobrī pulksten 12.00 un 18.00, kā arī 27. oktobrī pulksten 11.00 Zemgales Olimpiskajā centrā tiks izdejots XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mūsdienu dejas lielkoncerta “Augstāk par zemi” modelēšanas koncerts, piedaloties sešām Latvijas deju grupām – Tukuma grupa – Demo; Salaspils deju grupa – Buras; Rīgas deju grupas – Ritms un Vendija; Jelgavas deju grupas – Intriga un Benefice. Kā arī muzikālo daļu izdziedās Jelgavas popkoris.

Ādamam bij septiņ dēli. Ne tie ēda, ne tie dzēra, ne tie zin, kas jādara...
Visi dara TĀ.
Izklausās pēc mūsdienu dejas. Te tiešām ir tā, ka viens rada kustību, parāda to un visi atkārto. Kā rotaļā.
Jā, ir 21. gs. - daudzi bērni un jaunieši grib būt moderni. Un grib būt uz skatuves.
Taču reiz arī viņi sāka ar KAS DĀRZĀ, VĀRĪJA PELEI PUTRU un dejoja PLAUKSTIŅPOLKU.

Šajos XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos aicinu to visu apvienot. Rotaļas un mūsdienu deju – rotaļas, caur mūsdienu deju. Rotaļas, kas palīdz ieraudzīt, saprast, “sagaršot” VĒRTĪBAS.

Koncerts tiks veidots ar maģisko 7. Pamatā uz 7 VĒRTĪBĀM, ko mēs apgūstam caur rotaļām.
• Augt atbildībā
• Augt radošumā, jeb augt darbībā
• Augt gudrībā
• Augt skaistumā, jeb augt harmonijā
• Augt līdzjūtībā
• Augt draudzībā
• Augt mīlestībā

Jelgavas koncertā viena no vērtībām tiks paturēta noslēpumā un savu zvaigžņu stundu piedzīvos Ķīpsalas koncertā deju svētkos.

Jā, ir 21.gs. un mēs pazīstam gan astroloģiju, gan numeroloģiju, gan tolteku zinības. Bet pamats neapšaubāmi ir latviskā dzīvesziņa. Vēlme saglabāt mūsu senču vieglumu, prieku, dzīves gudrību caur rotaļām un pārnest tās mūsdienās, lai bērni un jaunieši tās turpinātu nest līdzi ikdienā gan Latvijā, gan pasaulē arī turpmāk, bet jau savā izteiksmes formā. Tāds ir vēstījums šim koncertam.

Katra no 7 vērtībām būs savādāka, gan kā rotaļīga dziesma ar deju, gan kā vārdu un skaņu savirknējums, gan pamācoša, gan arī dziļi nopietna. Jebkura no tām mācīs un rādīs, kā ir dzīvot mūsdienu cilvēcīgā un mīlestības pilnā pasaulē, savā zemē, ar savām tradīcijām, pieņemot, ka ir 21.gs ar savām prasībām un mūsdienīgo skrējienu.

Neatmetam interesi par pasaules mūziku latviešu aranžijā, saglabājam tradīcijas un radām ko jaunu – ilgdzīvotspēju.

Ādamam bij septiņ dēli, šodien vairs pa vienam dēlam, vai meitai, bet svarīgi ir tas, ka viņi zin, kas jādara. JĀDEJO!
NEAIZMIRSTOT LATVISKO!!!

Biļetes bērniem nepieciešams iegādāties sākot no septiņu gadu vecuma. Pirmsskolas vecuma bērniem biļete nav jāpērk, ja bērns neaizņem atsevišķu sēdvietu un sēž vecākam klēpī.

Pasākuma ilgums pārsniedz 3 stundas.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka