Sidnejas latviešu teātra viesizrāde - teatrāli muzikāls uzvedums
Izrāde

Sidnejas latviešu teātra viesizrāde - teatrāli muzikāls uzvedums

Laiks
16. Augusts, Piektdiena, 19:00
Vieta
Jelgavas Kultūras nams
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2019-08-16 19:00:00 2019-08-16 19:00:00 Europe/Riga Sidnejas latviešu teātra viesizrāde - teatrāli muzikāls uzvedums Sidnejas latviešu teātra teatrāli muzikāls (kabareja) uzvedums, par pamatu ņemot Romas viesnīcas (Hotel de Rome) viesmīļa atmiņu grāmatu … Jelgavas Kultūras nams info@kjelgava.lv

Sidnejas latviešu teātra teatrāli muzikāls (kabareja) uzvedums, par pamatu ņemot Romas viesnīcas (Hotel de Rome) viesmīļa atmiņu grāmatu (Aleksandrs Bārs, Mani skaistākie gadi Latvijā – LKF, 1991) par patiesiem notikumiem Rīgā 1920.-1940. Bāra stāsti papildināti ar aprakstiem no preses, grāmatām un personīgiem nostāstiem ne tikai par notikumiem Romas viesnīcā, bet vispār par izklaidēm Latvijā tajā laikā. Uzvedums ir vienlaicīgi gan izglītojošs, gan izklaidējošs, jo daudziem maz kas zināms par to kā jaunieši, mākslinieki, bagātnieki, vai parastais rīdzinieks izklaidējās un izpriecājās Latvijas pirmajos divdesmit gados.Izrādē skan tā laika mūzika.

Pamatsastāvā ir deviņi aktieri un mūziķi no Austrālijas: Sidnejas un Adelaides, kuriem pievienojas latviešu aktrise Indra Burkovska.

Latvijas “tūrē” teatrāli muzikālajam uzvedumam (atkarībā no datumiem) pievienosies Latvijas  profesionāli  mūziķi,  solisti,  aktieri.  Iespēja, ka katrā pilsētā iesaistās, pievienojas arī vietējie mākslinieki – mūziķi, dziedātāji, dejotāji.

Uzvedumā savās atmiņās par Rīgu - tās teātriem, naktslokāliem, māksliniekiem, sportistiem, jaunbagātniekiem un daudz ko citu, kas Rīgā tika redzēts un piedzīvots, dalās Romas viesnīcas viesmīlis. Viņa teiktais, uz ekrāna ilustrēts fotogrāfijās un filmā, papildināts ar aktieru tēlojumiem, mūziku, operu ārijām, populārām dziesmām, dzeju un deju. Publika tiek aicināta piedalīties kopdziesmās, kas vakara gaitā kļūst arvien jautrākas un straujākas.

Kabarē de Rīga cenšas ne tikai sniegt teatrālu uzvedumu, bet arī dod apmeklētājiem iespēju iejusties pirmās Latvijas brīvvalsts glauna naktslokāla gaisotnē. Intīma telpa – skatuve un zāle tumši sārtās drapērijās, publika (aicināta, pēc iespējas, ģērbties laikmetīgos tērpos) sēž pie galdiņiem sveču gaismā. Orķestris spēlē pazīstamas melodijas – citi dzied līdz, citi dejo. Viesmīļi pienes dzērienus vai uzkodas no Romas viesnīcas ēdienu kartes.

Pielāgojoties katras pilsētas mākslinieku iespējamiem priekšnesumiem, programmas sastāvs, vai kārtība, katrai izrādei pa daļai mainās – kā jau tas ierasts kabarē.

Izrādes ilgums 2:20-2:40 ar starpbrīdi.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka