ANDREJS OSOKINS UN LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS
Koncerts

ANDREJS OSOKINS UN LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS

Laiks
16. Oktobris, Piektdiena, 19:00
Vieta
Lielā zāle
Cena
€ 20 - 10
Pievienot
kalendāram
2020-10-16 19:00:00 2020-10-16 19:00:00 Europe/Riga ANDREJS OSOKINS UN LIEPĀJAS SIMFONISKAIS ORĶESTRIS Koncertprogrammā “Andrejs Osokins un Liepājas Simfoniskais orķestris”: L.van Bēthovens – Uvertīra “Egmonts” op.84 Lielā zāle info@kjelgava.lv

Koncertprogrammā “Andrejs Osokins un Liepājas Simfoniskais orķestris”:

L.van Bēthovens – Uvertīra “Egmonts” op.84

J.Karlsons – Svīta “Antonija” (pirmatskaņojums)

S.Rahmaņinovs – 3.Klavierkoncerts op.30

Solists: Andrejs Osokins/ klavieres

Diriģents: Guntis Kuzma

 ANDREJS OSOKINS plūcis laurus pasaules nozīmīgākajos pianisma konkursos. Pēdējo koncertsezonu spilgtāko notikumu vidū bijusi atgriešanās Berlīnes Filharmonijā ar Pētera Čaikovska 1. klavierkoncertu; uzstāšanās ar orķestri Kremerata Baltica Frankfurtes Alte Oper koncertzālē; Sergeja Rahmaņinova 2. klavierkoncerta atskaņojums ar diriģentu Vladimiru Fedosejevu un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri; koncerts “Trīs Osokini un Opera” Latvijas Nacionālajā operā; viesošanās leģendārajā Berlīnes Konzerthaus kopā ar Georgiju Osokinu, atskaņojot Sergeja Rahmaņinova klavierkoncertus; solo koncerts Milānas La Verdi koncertzālē. Ierakstīti un izdoti divi solo albumi. Kopā ar pianisti, dziedātāju Katrīnu Gupalo radīta koncertizrāde “100 gadi ar Piafu”, kā arī džeza teātra izrāde “Pēc pusnakts/After Midnight”.

Lielās Mūzikas balvas 2008 laureāts koncertējis ar Beļģijas Nacionālo simfonisko orķestri, Francijas Radio filharmonijas orķestri, Mančestras Hallé Simfonisko orķestri, Braitonas Filharmonijas orķestri un Dublinas Nacionālo simfonisko orķestri, sadarbojoties ar tādiem diriģentiem kā sers Marks Elders, Marina Alsopa, Jurijs Simonovs, Bojans Videnofs, Džeimss Džads un citiem. Muzicējis Dublinas Nacionālajā koncertzālē Īrijā, Vigmora zālē, St. Martin in the Fields un Kings Place koncertzālēs Londonā, Gasteig koncertzālē Minhenē, La Monnaie koncertzālē Briselē.

 Guntis Kuzma - diriģents un klarnetists  savu talantu spilgti apliecinājis  daudzu orķestru priekšā: kopš 2014./2015. gada sezonas ir Latvijas Nacionālā Simfoniskā orķestra diriģents, 2019. gadā vada kamerorķestri Accademia Baltica, regulāri sadarbojas ar Liepājas simfonisko orķestri, kamerorķestri Sinfonietta RīgaSinfonia Concertante un citiem. Mūziķis nebaidās no izaicinājumiem, par ko liecina aktīvā interese par laikmetīgo mūziku un daudzu skaņdarbu pirmatskaņojumi gan klarnetista, gan diriģenta lomā. Viņa interpretācijā Latvijas un Gruzijas pirmatskaņojumus piedzīvojis ārkārtīgi sarežģītais Pjēra Bulēza opuss Dialogue de l’ombre double klarnetei un elektronikai. Savukārt 2018. gadā mākslinieks saņēmis Lielo Mūzikas balvu par diviem izciliem veikumiem: Ādolfa Skultes 5. simfonijas interpretāciju Latviešu simfoniskās mūzikas lielkoncertā, vadot LNSO un Sebastiana Fagerlunda Klarnetes koncerta atskaņojumu, kur G. Kuzma iejutās solista lomā. 

 Liepājas Simfoniskais orķestris  (LSO) ir vecākais orķestris Baltijas valstīs un tā pirmsākumi meklējami 1881. gadā, kad tika dibināta pirmā Baltijas filharmonija. Pēc Otrā pasaules kara – 1947. gadā orķestra darbība tika atjaunota Liepājas mūzikas vidusskolas paspārnē tās ilggadējā direktora un diriģenta Valda Vikmaņa vadībā. Kopš 1986. gada Liepājas Simfoniskais orķestrim ir profesionāla orķestra statuss. No 2017. gada LSO galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs ir lietuvietis Gintars Rinkevičs. Kopš 2015. gada orķestra mājvieta ir  koncertzāle “Lielais dzintars”.  LSO divkārt ieguvis Lielo mūzikas balvu (2006, 2017), kā arī sešas reizes kļuvis par Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas laureātu, saņemot arī citas zīmīgas balvas.

 Ludviga van Bēthovena uvertīra “Egmonts” op.84 Koncertu ievadīs muzikāli ekspresīvā Ludviga van Bēthovena uvertīra “Egmonts”, kas tapusi laikā, kad Eiropu pāršalca Napoleona kari un Francijas impērijas dominance. Savā opusā komponists pauž savu nostāju pret apkārt notiekošajiem procesiem un cilvēku apspiešanu.  

 Jura Karlsona Svīta no baleta “Antonija # Silmači” (pirmatskaņojums)

 Sergeja Rahmaņinova Trešais klavierkoncerts op.30 Koncertā izskanēs viens no visbiežāk atskaņotajiem Sergeja Rahmaņinova opusiem – Trešais klavierkoncerts, kuru pamatoti dēvē par vienu no grūtākajiem klavierkoncertiem, kas no izpildītāja prasa nevainojamu tehniku un muzikalitāti. 


Aicināma pasākuma apmeklētājus būt sociāli atbildīgiem un ievērot savstarpēju 2m distanci, roku higiēnu, kā arī izvērtēt savu veselības stāvokli un neapmeklēt publiskus pasākumus, ja Jums ir elpceļu infekcijas slimības simptomi, kā arī ja noteikta jebkāda veica izolācija.

Uz pasākumiem ar personalizētām biļetēm apmeklētājiem aicināti ņemt līdz personu apliecinošs dokuments, kas būs jāuzrāda pie ieejas norises vietā. Informējam, ka pasākuma organizatori var veikt personas datu apstrādi.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka