Paliec mājās un baudi kultūru ē-vidē!

Laikā, kad kultūras pasākumus klātienē nav iespējams baudīt, aicinām izmantot iespēju to darīt virtuāli. Kopš valstī izsludināta ārkārtas situācija Kultūras ministrijas iestādes aizsāka informatīvu kampaņu “Ēkultūra”. Piedāvājot attālināti skatīties filmas, izrāžu ierakstus, izstādes un dažādus multimediju projektus.


DIGITĀLIE RESURSI MĀKSLINIECISKO KOLEKTĪVU DARBA ORGANIZĒŠANAI ATTĀLINĀTI

Laikā, kad mākslinieciskajiem kolektīviem nav iespēja darboties klātienē, Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina turpināt darbu attālināti izmantojot gan pašu veidotos, gan tīmekļa vietnē www.lnkc.gov.lv pieejamos digitālos resursus. Vairāk: ŠEIT .

LNKC rosina kolektīvu vadītājus strādāt radoši. Piemēram., sūtīt balsu ierakstus dziedātājiem,  dejotājiem – iesildīšanās vingrinājumus un deju kombinācijas, vai dejas pa gājieniem, vai citus uzdevumus. Saņemt atgriezenisko saiti no dalībniekiem un dot vērtējumu. Līdzīgi var strādāt ar pūtēju orķestriem, koklētāju ansambļiem, folkloras kopām, amatieru teātriem un ar jebkuru citu amatiermākslas (tautas mākslas) kolektīva veidu. Arī tautas lietišķās mākslas kolektīvi (pinēji, keramiķi, rotu meistari u.c.) ir aicināti pārskatīt savus materiālu krājumus, izvēdināt dzijas,  pastaigājoties svaigā gaisā atrast materiālus dabā, veidot jaunas skices jauniem darbiem, utt.

Jautājumu gadījumā atbildi meklē LNKC mājas lapā sadaļā “Kontakti” , sazinoties ar attiecīgās tautas mākslas jomas ekspertu darba dienās laikā no pulksten 9.00 līdz 17.00.


VIRTUĀLĀ IZSTĀDE “JELGAVNIEKI TEĀTRA PASAULĒ”

Jelgavā teātrim un skatuves mākslai vienmēr ir bijusi īpaša vērtība. Savas teātra gaitas šeit ir aizsākuši daudzi šobrīd labi zināmi un ikvienam atpazīstami aktieri un skatuves mākslinieki. 2016. gadā atzīmējot Starptautisko Teātra dienu tapa īpaša izstāde “Jelgavnieki teātra pasaulē”. Foto stāstos iemūžinot tādus profesionālus aktierus kā Aigars Vilims, Indra Roga, Gundars Grasbergs, Andri Keišs un citus. Izstādes aplūkojama ŠEIT.

184-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs_0.jpg


FOTOAKCIJA "SAJŪTI JELGAVU"

Aicinām ikvienu ielūkoties savos fotogrāfiju arhīvos un parādīt, kas ir tava Jelgavas sajūta! Iespējams tā ir īpaša vieta, notikums, emocijas, cilvēki vai mājās kur vienmēr gaida. ikvienu ielūkoties savos fotogrāfiju arhīvos un parādīt, kas ir tava Jelgavas sajūta! Iespējams tā ir īpaša vieta, notikums, emocijas, cilvēki vai mājās kur vienmēr gaida. Fotogrāfiju iesniegšana līdz 2020. gada 31. maijam.

91512675_2974409715949031_2032138994141102080_o_0.jpg

Papildus informācija pieejama pa tālruni 27802923 vai e-pastu gundars.caune@kultura.jelgava.lv.

Fotoakcijas nolikums pieejams ŠEIT.


BERMONTIĀDEI 100 JELGAVĀ

Aizvadītā gada novembrī Jelgavā ar diviem vērienīgiem bermontiādes simtgadei veltītiem pasākumiem godinājām mūsu tautas varonību. 23. novembrī Jelgavas kultūras namā pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja Māras Zālītes un Jāņa Lūsena muzikāla poēma “Kā ābeļdārzs ir brīvībā” Reiņa Suhanova režijā.  Savukārt, Jelgavas pils priekšā vērojām iespaidīgu kaujas rekonstrukcijas uzvedumu “Bermontiādes pēdējā kauja – Jelgavas atbrīvošanai 100”.

Abu uzvedumu ieraksti tiešsaistē pieejami portālā replay.lsm.lv

  • M.Zālītes un J.Lūsēna muzikālas poēmas “Kā ābeļdārzs ir brīvība” pasaules pirmatskaņojums ŠEIT
  • Kaujas rekonstrukcijas uzvedums “Bermontiādes pēdējā kauja – Jelgavas atbrīvošania 100” ŠEIT

0020-Ka_Abeldarzs_ir_briviba_preview_foto-Billijs-Locs.jpg   034-ieskats-bermontiades-rekonstrukcija-by-kristaps-hercs.jpg


Informācija par citām “Ēkultūra” aktivitātēm apkopota Kultūras ministrijas mājaslapā km.gov.lv, kur izveidots plašs saraksts ar digitālajiem resursiem. Kā piemēram, Latvijas Nacionālā kino centra vietne filmas.lv, kur tiešsaistē atrodamas vairāk kā 200 filmas. Tāpat Latvijas Nacionālā Opera un BaletsDailes teātris u.c aicina izbaudīt plašu klāstu ar operu un izrāžu ierakstiem. Savukārt, Jaunais Rīgas teātris un teātra trupa “Kvadrifons” aicina klausīties lugas “Dekamerons” fragmentus aktieru lasījumā. Plašs izrāžu un Latvijas simtgades projektu ierakstu arhīvs pieejams arī portālā replay.lsm.lv.

Informācija par atceltajiem, pārceltajiem pasākumiem Jelgavā un Jelgavas pilsētas kultūras iestāžu darbību ŠEIT.

Aicinām ikvienu būtu sociāli atbildīgam, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un ieteikumus, lai jau iespējami drīz atkal varētu tikties klātienē! Bet tikmēr #Paliecmājās un baudi kultūru attālināti.

Aktuālākā informācija par pasākumiem Jelgavā arī sociālajos tīklos Facebook un Instagram.

#tiksimiesdrīz