Pasta salā no 10. līdz 21. jūnijam norisināsies 10. Starptautiskais lielformāta keramikas uguns skulptūru simpozijs, kurā pieci mākslinieki no Gruzijas, Lietuvas un Latvijas radīs darbus par tēmu "Zīmes un nozīmes". Kopumā taps četras lielformāta skulptūras.

_AR_0537.jpg

Šamota skulptūru tapšanas procesu Pasta salā varēs vērot ikviens interesents. Tās tiks veidotas, ievērojot šī gada simpozija tematu "Zīmes un nozīmes", kura galvenā doma ietver cilvēka dominanto vizuālo uztveri. "Vēstījumi tiek pasniegti tēlos un attēlos, jūtas kodējam emociju ikoniņās. Mākslinieks šajā gadījumā ir kā nozīmju kodētājs un skatītājs – tulkotājs," skaidro ilggadēja simpozija dalībniece Ilze Emse-Grīnberga.

Četrus lielformāta keramikas darbus veidos pieci mākslinieki no trijām valstīm. Nato Eristavi no Gruzijas veidos skulptūru ar nosaukumu “Totēms”, Vilius Šliuželis un Irēna Šliuželiene no Lietuvas mākslas darbā attēlos “Madonnu”, latvieši Jānis Leimanis - “Uguns burtnīcu”, bet Ilze Emse-Grīnberga šamotā radīs skulptūru “Trusīt, bēdz”.

baltu-dienas-koncerts-samots-111.jpg

Šamots ir īpašs, Zemgalei raksturīgs māls, kas sajaukts ar sīki sasmalcinātām un apdedzinātām māla daļiņām. Tādejādi rodas īpašs, karstuma noturīgs un brīvdabas klimatiskajiem apstākļiem piemērots materiāls. Skulptūrām iegūstot mākslinieku veidotās formas, tās tiks dedzinātas 1200 grādu karstumā, radot unikālu kvēlošanas šovu, kuru Pasta salā varēs vērot 21. jūnijā tieši pusnaktī. Skulptūru dedzināšanā piedalīsies folkloras kopa “Dimzēns”.

Skulptūras vēlāk papildinās Jelgavas pilsētvidi. Plānots, ka pēc simpozija tās tiks izvietotas Pārlielupē pie Valdekas pils. Jāpiebilst, ka Jelgavā lielformāta keramikas uguns skulptūru plenēri tiek rīkoti jau kopš 2012. gada. Šodien 24 šamota skulptūras apskatāmas īpaši veidotā pastaigu parkā, Pasta salā, kā arī viena lielformāta keramikas skulptūra izvietota pie LLU Meža fakultātes, un viena – pie Jelgavas Mākslas skolas.

 

Pasākumā tiks filmēts un fotogrāfēts. Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka iegūtais materiāls var tikt translēts, izplatīts un reproducēts bez ierobežojuma.