Dodoties atpakaļ laikā, Jelgavā, Pasta salā, caur vērienīgiem smilšu tēlniecības darbiem izstāstīti antīkās pasaules noslēpumi. Šajā nedēļas nogalē, no 8. līdz 9. jūnijam Baltijā lielākais smilšu skulptūru parks pulcēja tūkstošiem interesentu no tuvākām un tālākām vietām Latvijā un ārpus tās robežām. 

No 8. līdz 9. jūnijam Jelgavā tika aizvadīts jau 13. Starptautiskais Smilšu skulptūru festivāls, pulcējot tūkstošiem smilšu mākslas baudītāju. Šogad festivāla apmeklētāji varēja vērot, līdz šim, vērienīgākās un apjomīgākās smilšu skulptūra, kuru veidošanā izmantotas vairāk kā 1200 tonnas divu nokrāsu smiltis. Konkursa skulptūras šogad veidoja 15 profesionāli tēlnieki no astoņām valstīm - Latvijas,  Somijas, Mongolijas, Ukrainas, Kazahstānas, Krievijas, Lietuvas un ASV. Savukārt, festivālā demo skulptūru, kas šogad bija līdz šim augstākā - 15x8 metri, veidoja viens no titulētākajiem Latvijas tēlniekiem Kārlis Īle, kopā ar Maiju Punculi, Aināru Zingniku un Viļus Matuti.

Ar skulptūru konkursa rezultātiem iepazīsties ŠEIT.

Festivālā šogad atgriezās lielformātā šamota skulptūras! Vairāk nekā simts kilogramu šamota divpadsmit dienās četros mākslas darbos pārvērta latviešu un lietuviešu tēlnieki – Katrīna Vīnerte, Jānis Leimanis, Irēna Šļiuželiene un Viļus Šļiuželis. Pasākumu atklāšanas dienā tās tika dedzinātas 1200 grādu karstumā uzburot unikālu kvēlošanas šovu zem Jelgavas naksnīgajām debesīm. Skulptūras tapa sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Zemgales plānošanas reģionu un Latvijas valsts mežiem.

Divu dienu garumā festivāla programma tika piepildīta ar dažādām aktivitātēm visai ģimenei – izrādes bērniem, cirka priekšnesumi, atrakciju parks un radošās darbnīcas, bet, paši mazākie pasākuma viesi varēja veidot smilšu kūkas un torņus lielformāta smilšu kastē. Savukārt, vakara programmā uz skatuves kāpa mūziķi no Latvijas un Lietuvas – Colours of Bubbles, Credo, Dziļi violets, Opus Pro u.c. 

Informējam, ka pirmdien, sakarā ar skatuves demontāžas un citiem tehniskajiem darbiem Pasta sala slēgta. Smilšu skulptūru parks jau atkal gaidīs savus apmeklētājus otrdien, 11. jūnijā.