30. septembrī Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris ar Lūcijas Ņefedovas režisēto izrādi „Kazanovas mētelis” piedalījās Latvijas amatierteātru Zemgales reģiona skatē un iekļuva finālā līdz ar deviņam citām izrādēm, kuras iestudējuši Valkas pilsētas teātris, Ausekļa Limbažu teātris, Lapmežciema amatierteātris, Vārmes amatierteātris "Es un tu", Jēkabpils Tautas teātris, Jaunatnes teātris "Inspire", Tērvetes amatierteātris "Trīne", Rīgas KTMC "Mazā ģilde" bērnu un jauniešu teātra studija "Vinnijs" un VEF Kultūras pils ansamblis "Rīgas pantonīma".

Komēdijas "Kazanovas mētelis" kolektīvs dosies uz Latvijas amatierteātru skates „Gada izrāde 2020”  finālu, kas no 22. līdz 24. oktobrim norisināsies Smiltenē. Izrādes finālā pēc visiem piedzīvojumiem Anšlava Eglīša Kazanova saka „Galvenais nav mētelis, bet valkātājs.” Lai veiksme ar vai bez burvju mēteļa, bet galvenais – ar īsto valkātāju!

Kopumā reģionu skatēs no 13. jūlija līdz 30. septembrim žūrijas eksperti noskatījās 36 izrādes klātienē, 4 videoizrādes, un noklausījās 1 raidlugu. 

Pašreiz Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra repertuārā ir 9 aktīvas izrādes, kuras  2022. gada pirmajā ceturksnī papildinās vēl 4 pirmizrādes.

Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris dibināts 1959. gadā un aktīvi strādā līdz pat šai dienai. Teātris darbojas Jelgavas valstspilsētas iestādes “Kultūra” paspārnē Jelgavas kultūras namā. Pašlaik teātrī darbojas aktieru kolektīvs aptuveni 40 personu sastāvā. Teātrī strādā 3 režisori un sākot ar 2021. gada septembri darbu ir atsākusi teātra mākslinieciskā padome.

Informācija sagatavoja

Ā. Alunāna Jelgavas teātris