ZITA
Izstāde

Zita un Vita Studentes. Izstāde "VELTĪJUMS VECTĒVAM"

Laiks
3. Marts - 26. Marts
Vieta
1. stāva galerija
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2023-03-03 09:00:00 2023-03-26 09:00:00 Europe/Riga Zita un Vita Studentes. Izstāde "VELTĪJUMS VECTĒVAM" Mēs esam dvīņu māsas Zita un Vita Studentes. Jelgava ir pilsēta, kurā esam dzimušas, pavadījušas bērnību un dzīvojam ar… 1. stāva galerija info@kjelgava.lv

Mēs esam dvīņu māsas Zita un Vita Studentes. Jelgava ir pilsēta, kurā esam dzimušas, pavadījušas bērnību un dzīvojam ar savām ģimenēm arī šobrīd. Abas esam ieguvušas ekonomista un jurista izglītību. Vita jau desmito gadu strādā par juristi Tieslietu ministrijā, Zita jau astoto gadu par tiesnesi Rīgas pilsētas tiesā.

Pāris gadus atpakaļ, iedvesmojoties no vectēva, sākām gleznot. Vectēvs, kurš, neskatoties uz to, ka visu mūžu strādāja valsts pārvaldē, bija radošs cilvēks un pensijas gados pievērsās mākslai. Diemžēl mūsu atmiņās ir tikai viena viņa radīta glezna, kurā attēlota klusā daba – šķīvis ar āboliem, taču šis fakts bija iedvesmas avots un radīja vēlmi šo izstādi veltīt vectēvam.

Abas esam Jelgavas Tautas gleznošanas studijas dalībnieces un gleznošana ir tā joma, kurā rodam iedvesmu, spēku un uzlādi ikdienas darbam. Uzskatām, ka juristam ir jāprot ne tikai kvalitatīvi un apzinīgi pildīt savus amata pienākumus, bet jārod laiks arī atslodzei, sava redzesloka paplašināšanai un izaugsmei arī citā jomā. Un mums tā ir gleznošana.

Savas gleznas dāvinām radiem un draugiem, kā arī daļa no mūsu eļļas krāsu gleznām dekorē mūsu darbavietu koridoru sienas.

Paldies Jelgavas Kultūras namam un Jelgavas tautas gleznošanas studijas vadītājai par iedrošināšanu un atbalstu mūsu izstādes tapšanā!

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka