Senās mūzikas programma | Gregoriskie dziedājumi "VOX CLARA"
Koncerts

Senās mūzikas programma | Gregoriskie dziedājumi "VOX CLARA"

Laiks
10. Decembris, Sestdiena, 16:00
Vieta
Jelgavas Kultūras nams
Cena
€ 8 - 10
Pievienot
kalendāram
2022-12-10 16:00:00 2022-12-10 16:00:00 Europe/Riga Senās mūzikas programma | Gregoriskie dziedājumi "VOX CLARA" Piedalās: vokālā grupa Schola Cantorum Riga:  Rūdolfs Bērtiņš, Egils Jākobsons, Jānis Kurševs, Jānis Moors,… Jelgavas Kultūras nams info@kjelgava.lv

Piedalās: vokālā grupa Schola Cantorum Riga:  Rūdolfs Bērtiņš, Egils Jākobsons, Jānis Kurševs, Jānis Moors, Mārtiņš Moors, Kaspars Milaševičs(balsis), Ansis Klucis (balss, sitaminstrumenti),  Ieva Nīmane (dūdas, kokle). Mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis(balss, rata lira).

Vokālā grupa Schola Cantorum Riga jau vairāk nekā divas desmitgades profesionāli un mākslinieciski augstvērtīgi sludina senās mūzikas repertuāru, īpašu lomu savās programmās atvēlot gregoriskajam korālim. Ansambļa mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis ir neapstrīdama senās mūzikas autoritāte un viņa dibinātais kolektīvs – viens no šī mūzikas novada celmlaužiem Latvijā. Šīs jomas speciāliste ir arī multiinstrumentāliste Ieva Nīmane, ar kuru kopā grupa veidojusi vēlīno viduslaiku mūzikai veltīto koncertprogrammu Vox Clara. Tā izgaismo laiku, kad sakrālajā mūzikā vēl aizvien dominēja gregoriskais korālis un paralēli uzplauka dažādi sekulārie žanri, kuros ļoti svarīga loma bija improvizācijai un lokālajām mūzikas tradīcijām. Programmas uzsvars likts uz Hamburgas, Rīgas un Lundas, kā arī Limožas agrīnās daudzbalsības bagātīgo un spilgti atšķirīgo mantojumu. Vīru skanīgās balsis tajā savīsies ne vien ar unikālo rata liru, kas interesantā veidā savieno viduslaiku un tradicionālās mūzikas pasaules, bet arī tradicionālajā un laicīgajā mūzikā dokumentētajiem instrumentiem – dūdām un traversflautām. 

 

 

 

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana

Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma atspoguļošanai un popularizēšanai organizatora tīmekļa vietnē un sociālos tīklos, kā arī publicitātes materiālu veidošanai nodrošinot sabiedrības informēšanu par organizētajiem pasākumiem sabiedrības interesēs

Pārzinis: Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”, tālr.63023461

Adrese: Kr.Barona iela 6, Jelgava, LV-3001

Papildus informācija: Jelgava.lv vai sekojot QR kodam 

Capture_1.JPG

*Gadījumā, ja pasākuma apmeklētājs vēlas iebilst, lai viņa fotogrāfija netiktu publicēta internetā, pasākuma apmeklētājam par to ir jāinformē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka