“Leģendas dzimšana”. R. Paula daiļrades sākums muzikālā vīzijā
Koncerts

“Leģendas dzimšana”. R. Paula daiļrades sākums muzikālā vīzijā

Laiks
17. Decembris, Otrdiena, 19:00
Vieta
Lielā zāle
Cena
€ 30 - 12
Pievienot
kalendāram
2019-12-17 19:00:00 2019-12-17 19:00:00 Europe/Riga “Leģendas dzimšana”. R. Paula daiļrades sākums muzikālā vīzijā Muzikāla izrāde par  Raimonda Paula jaunību Muzikālajā izrādē “Leģendas dzimšana”, kas stāstīs par Maestro… Lielā zāle info@kjelgava.lv

Muzikāla izrāde par  Raimonda Paula jaunību

Muzikālajā izrādē “Leģendas dzimšana”, kas stāstīs par Maestro Raimonda Paula jaunību un kuras pirmizrāde paredzēta 8.decembrī, gaidāms kāds īpašs notikums – dziesmas “Melodijas sirds” (Raimonda Paula mūzika no filmas "Teātris) pirmatskaņojums, kas kļūs par izrādes kulmināciju.

“Šis nebūs retro vai džeza  koncerts, bet gan izrāde, kurā skanēs visdažādāko žanru dziesmas. Koncepcijas pamatā  ir fakts, ka Raimonda Paula muzikālās saknes sniedzas Eiropas un Amerikas mūzikā, ko šodien saucam par “džeza standartu”, tās  ir īpaši skaistas melodijas, kas ļaujas improvizācijai” pauž izrādes producente Laila Ilze Purmaliete.  Savulaik arī dzejnieks un R. Paula draugs Jānis Peters ir teicis: “Uzskatu, ka tieši džezs, šis nervozais, apgarotais ritms ar iekšējām kaislībām, šī amerikāniskā mūzika ir pamatā visām labākajām Raimonda Paula dziesmām – arī kora mūzikai un liriskajām balādēm. Raimonds Pauls ir sācies ar džezu un džezs joprojām apasiņo komponista sirdi un smadzenes. Džezs ir Maestro jaunība, no tā viņš ir nācis. Tā ir viņa izteka.”

 Izrādē vizuāli tiks savienota Raimonda Paula mūzika ar izcilā austriešu gleznotāja Gustava Klimta gleznu motīviem, kuros arī ir augsta meistarība, spožums, radošā brīvība, īpašais ritms, tālab skatuves noformējumā izrādes veidotāji izmantos G. Klimta gleznas “Dzīvības koks” reprodukciju, kas simboliski attēlos melodijas spēju dzīvot un attīstīties improvizācijā.

 Paverot topošā iestudējuma priekškara maliņu, horeogrāfs un mākslinieciskais vadītājs Jānis Putniņš atklāj: “Izrādē mēs pievērsīsimies Maestro radošajam periodam no 1956. līdz  1968.gadam jeb no pirmās dziesmas līdz pirmajai uzvarai “Mikrofona” aptaujā ar “Mežrozīti”. Izrādē skanēs arī tā laika pasaules hīti, ko savulaik dziedāja mūsu mākslinieki: “My way”, “Bessame mucho”, “Stambula nav Konstantinopole” u. c. .  Maestro tās spēlēja restorānos, ballītēs utt , kas patiesībā bija īsti augsta līmeņa  koncerti. Izrādē uz skatuves vienlaikus atradīsies it kā divi Maestro tēli: viens visu laiku pie klavierēm (Anatolijs Livča), otrs – Dailes teātra aktieris Gints Andžāns, kurš dažbrīd iejutīsies R.Paula tēlā, stāstos par sevi un mūziku un jokojot Paulam raksturīgajā stilā. Izrādes veidošanā izmantotas gan intervijas ar R.Paulu, gan arī par viņu sarakstītās grāmatas. Dažbrīd aktieris būs radio balss, kas komentēs un pieteiks, dažbrīd – mūzikas kritiķis, dažbrīd – viens no mūziķiem vai restorāna apmeklētājiem.”

 Izrādē piedalās aktieri, dziedātāji  - 

Gints Andžāns, Kristīne Prauliņa, Ieva Sutugova, Juris Jope, Arta Jēkabsone, Aija Vītoliņa, Līga Kupča,  Jēkabs Ludvigs Kalmanis, Kristaps Kiršteins, Artūrs Biķernieks (atsevišķās izrādes būs nelielas izmaiņas dalībnieku sastāvā)

Mūziķi - Anatolijs Livča, Indriķis Veitners, Viktors Veličko, Mareks Logins 

Radošā komanda –  Horeogrāfs un mākslinieciskais vadītājs - Jānis Putniņš, tērpu māksliniece - Ilze Kaša, idejas, libreta un tekstu autore - Elizabete Trumpe, skatuves dizaina veidotāja – Māra Ulme

Producente - Laila Ilze Purmaliete

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka