Latvijas mazākumtautību festivāls "Zeme zied"
Festivāls

Latvijas mazākumtautību festivāls "Zeme zied"

Laiks
14. Augusts, Sestdiena, 10:00
Vieta
Jelgavas pilsēta
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2021-08-14 10:00:00 2021-08-14 10:00:00 Europe/Riga Latvijas mazākumtautību festivāls "Zeme zied" Latvijas mazākumtautību festivāls “Zeme zied” norisināsies Jelgavā 2021. gada 14. augustā. Visas dienas garumā būs iespēja vērot dienas… Jelgavas pilsēta info@kjelgava.lv

Latvijas mazākumtautību festivāls “Zeme zied” norisināsies Jelgavā 2021. gada 14. augustā. Visas dienas garumā būs iespēja vērot dienas koncertprogrammu, tautastērpu skati, klausīties garīgās mūzikas koncertu, apmeklēt amatnieku gadatirgu, radošās darbnīcas un iepazīt dažādas nacionālās virtuves. Festivāla norises varēs skatīties arī tiešraidē.

Dienas koncertprogrammā Hercoga Jēkaba laukumā laikā no plkst.11.00 līdz 20.00 ar krāšņiem un daudzveidīgiem priekšnesumiem skatītājus priecēs lībiešu un dažādu mazākumtautību - baltkrievu, bulgāru, ebreju, lietuviešu, krievu, ukraiņu, vāciešu - folkloras kopas, vokālie un instrumentālie ansambļi, deju kopas un kolektīvi. Koncertprogrammu bagātinās muzikālā apvienība "Raxtu Raxti". Pasākumā ietverta arī tautastērpu skate, kurā tiks rādīti aptuveni 30 autentiski un stilizēti tautastērpi.

Afisa_Mazakumtautibas_festivals_840x594mm_druka_mainita_covid_informacija_NET.jpg

 

Plkst.12.00 Jelgavas kultūras nama izstāžu galerijā tiks atklāta izstāde “Zeme zied”. Ekspozīcija atspoguļos dažādu tautu godu rotas un rotāšanās tradīcijas. Izstādi veidos tautas lietišķās mākslas meistaru un mazākumtautību pārstāvju lietišķās mākslas darbi, kas raksturo attiecīgo kultūru. Izstāde būs apskatāma no 14. augusta līdz 15. septembrim.

Plkst.17.00 Brīvdabas koncertzālē “Mītava” skanēs Garīgās mūzikas koncerts. Tajā piedalīsies kori, folkloras kopas, vokālie un instrumentālie ansambļi un orķestris no Rīgas, Jēkabpils, Līvāniem, Liepājas un Naujenes. Koncertā skanēs garīgās dziesmas un skaņdarbi, psalmi, tautas dziesmas senslāvu, krievu, baltkrievu, poļu, latviešu un vācu valodās, kā arī citi muzikāli veltījumi skatītājiem.

Visas dienas garumā Hercoga Jēkaba laukumā notiks amatnieku gadatirgus, savukārt laikā no plkst. 10.00 līdz 16.00 darbosies Radošais kvartāls. Tur interesentiem tiks dota iespēja izmēģināt  prasmes amatu meistaru piedāvātajās radošajās darbnīcās.

Skvērā aiz Jelgavas Kultūras nama laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 būs vērojami mazākumtautību nacionālo virtuvju paraugdemonstrējumi. Ikvienam jelgavniekam un pilsētas viesim būs iespēja klātienē skatīt ēdiena pagatavošanas procesu, kā arī saņemt sagatavotu recepti ar sastāvdaļu sarakstu un pagatavošanas norādījumiem. Paraugdemonstrējuma noslēgumā klātesošie varēs degustēt pagatavotos labumus.

Festivāla ietvaros notiks četras meistarklases, kuras atvērtas visiem interesentiem – klātienē, ievērojot epidemioloģiskās drošības nosacījumus, un attālināti Zoom platformā. Plašāku informāciju par meistarklasēm iespējams skatīt ŠEIT. Ieeja meistarklasēs iepriekš piesakoties.

Sadarbībā ar muzikālo apvienību "Raxtu Raxti", festivāla finālā skanēs kopdziesma "Pa saulei”, kurai tapis arī mūzikas video kā mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu dāvana Latvijai, iezīmējot ceļu uz XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem.

 

 


 

Festivālu rīko Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Jelgavas valstspilsētu, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestādi “Kultūra”, Jelgavas valstspilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrības integrācijas pārvaldi un Jelgavas nacionālo kultūras biedrību asociāciju. Festivālu finansiāli atbalsta Vācijas vēstniecība un Polijas vēstniecība.

Ieeja koncertos Hercoga Jēkaba laukumā un brīvdabas koncertzālē “Mītava”, uzrādot derīgu digitālo Covid-19 sertifikātu, kurš apliecina vakcināciju pret Covid-19 vai tā pārslimošanu pēdējo 6 mēnešu laikā, vai to, ka 48 stundu laikā pirms pasākuma laboratoriski veiktais Covid-19 tests ir negatīvs.

Mazākumtautību festivāls tiek rīkots atbilstoši valstī aktuālajiem Ministru kabineta noteikumiem Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”. Organizatori vērš uzmanību, ka atbilstoši epidemioloģiskajai situācijai valstī, var būt izmaiņas festivāla norisē.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka

The website encountered an unexpected error. Please try again later.