LAIKS. TU. LŪGŠANA. Dziedājumi un Arvo Perts
Koncerts

LAIKS. TU. LŪGŠANA. Dziedājumi un Arvo Perts

Laiks
3. Decembris, Svētdiena, 19:00
Vieta
Jelgavas Sv. Annas baznīca
Cena
€ 18
Pievienot
kalendāram
2023-12-03 19:00:00 2023-12-03 19:00:00 Europe/Riga LAIKS. TU. LŪGŠANA. Dziedājumi un Arvo Perts Mikus BĀLIŅŠ, Elvijs ENDELIS, Aleksandra ŠPICBERGA un vīru vokālā grupa.  LAIKS. TU. LŪGŠANA. DZIEDĀJUMI… Jelgavas Sv. Annas baznīca info@kjelgava.lv

Mikus BĀLIŅŠ, Elvijs ENDELIS, Aleksandra ŠPICBERGA un vīru vokālā grupa. 

LAIKS. TU. LŪGŠANA. DZIEDĀJUMI UN ARVO PERTS. Koncerts - mistērija: dziedājumi, Arvo Perta skaņu gleznas, gaismas un skaņas saspēles.

Koncertprogrammā skanēs dažādu gadsimtu BAZNĪCAS DZIEDĀJUMI UN LŪGŠANAS latīņu, grieķu, aramiešu, arābu, baznīcslāvu un latviešu valodās, kā arī igauņu komponista ARVO PERTA instrumentālās skaņu gleznas. Dabisks balss skanējums satiks sitamo instrumentu pasāžas un ievibrēs klausītāju sirdis kopīgā lūgšanā. Emocionālajā gara pārdzīvojumā klausītāju vadīs GAISMU SPĒLES, ļaujot klātbūtnē izdzīvot Gaismas uzvaras stāstu. 

Daļa skaņdarbu klausītājam būs jaunatklājums, tostarp lūgšana “Mūsu Tēvs debesīs” aramiešu – Jēzus valodā. Koncertā mīsies gan Austrumu, gan Rietumu rita baznīcas dziedājumi. 

“Mans sapnis ir, lai mēs šajā sarežģītajā laikā visi būtu kopā, sajustu kopību un stiprinātos kopīgās lūgšanās”,  -  saka dziedātāja un vīru vokālās grupas vadītāja Aleksandra Špicberga.

Kā īpaša dāvana klausītājiem izskanēs trīs izcilā igauņu komponista Arvo Perta skaņdarbi, virtuozo sitaminstrumentālistu Elvija Endeļa un Mikus Bāliņa lasījumā.

Gaismu spēles veidos Ivars Vācers.

Aleksandra Špicberga ir viena no spilgtākajiem un daudzpusīgākajiem jaunās paaudzes mūziķiem Latvijā. Dziedātājai vienlīdz tuva ir gan akadēmiskā, gan tautas un baznīcas mūzika. Aleksandra ir vairākkārtēja valsts un starptautisku jauno vokālistu konkursu laureāte. Piedalījusies dažādos valsts mēroga kultūras pasākumos un starptautiskos mūzikas festivālos. Koncertējusi Zviedrijā un Norvēģijā. Izdoti trīs mūzikas albumi. Aleksandra studē kora diriģēšanu Andra Veismaņa klasē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Elvijs Endelis un Mikus Bāliņš  ir klausītāju iemīļoti, spoži un virtuozi sitaminstrumentālisti. Starptautisku konkursu laureāti. Skatītāju atzinību guvuši Latvijas Nacionālās televīzijas konkursā ''Radīti mūzikai''. Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra un Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra mākslinieki. Aktīvi koncertē, sadarbojoties ar dažādiem kolektīviem, tostarp Sinfonietta Rīga, Orķestris Rīga u.c.. Abi mūziķi ir ieguvuši divus maģistra grādus Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Muzicē profesionālajā sitaminstrumentu ansamblī Perpetuum Ritmico, kura sastāvā tikuši nominēti Latvijas Lielajai Mūzikas balvai.

Vīru vokālā grupa – īpaši šim projektam izveidota mūziķu apvienība Aleksandras Špicbergas vadībā.

 

Pasākuma laikā tiks veikta fotografēšana un filmēšana

Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma atspoguļošanai un popularizēšanai organizatora tīmekļa vietnē un sociālos tīklos, kā arī publicitātes materiālu veidošanai nodrošinot sabiedrības informēšanu par organizētajiem pasākumiem sabiedrības interesēs

Pārzinis: Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”, tālr.63023461

Adrese: Kr.Barona iela 6, Jelgava, LV-3001

Papildus informācija: Jelgava.lv 

Personas datu apstrāde

*Gadījumā, ja pasākuma apmeklētājs vēlas iebilst, lai viņa fotogrāfija netiktu publicēta internetā, pasākuma apmeklētājam par to ir jāinformē Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka