ATBALSS
Izstāde

Jeļena Narbute. Izstāde "ATBALSS"

Laiks
3. Marts - 30. Marts
Vieta
2.stāva galerija
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2023-03-03 09:00:00 2023-03-30 09:00:00 Europe/Riga Jeļena Narbute. Izstāde "ATBALSS" Es uztveru pasauli caur sajūtām, kuras izpaužu ar krāsām un dažādām faktūrām. Tā rodas mani darbi – manu… 2.stāva galerija info@kjelgava.lv

Es uztveru pasauli caur sajūtām, kuras izpaužu ar krāsām un dažādām faktūrām. Tā rodas mani darbi – manu jūtu un emociju atspoguļojums mākslā.


Izvēlos abstrakciju, jo tā ir daudzpusīga un neatkarīga. Tā nepieviļ, nevērtē pareizību, atsakas no rāmjiem un nosodījuma.
Mani mākslas darbi ir manu domu un jūtu atbalss. Nododu to jums… Saredzēšanai, saklausīšanai, sajušanai. Jo svarīgi ir ne tikai dzirdēt, bet sadzirdēt, ne tikai just, bet sajust, ne tikai redzēt, bet ieraudzīt.


Manos darbos jūs sajutīsiet savas emocijas, savu atbalsi un savu stāstu. Līdzīgi kā skatoties spogulī, kas atspoguļo jūsu pilnības un nepilnības. Skatoties šajās abstrakcijās, jūs, iespējams, ieraudzīsiet vairāk nekā parastā spoguļattēlā, jo atspoguļosies jūsu prāts, sirds un dvēsele. Galvenais noteikums ir ļauties ieraudzītajam. Varbūt atklāsiet to, ko līdz šim vēl neesat atklājuši, jo galu galā viss, kas mūs virza uz priekšu vai tieši pretēji – bremzē, atrodas mūsos pašos. Saredziet mākslu, sajūtiet savas emocijas, sadzirdiet savu atbalsi un stāstu! Izpētiet, atklājiet savu iekšējo pasauli un izbaudiet tās noslēpumus!

 

PAR MĀKSLINIECI

Esmu māksliniece no Rīgas, Latvijas un gleznoju jau no bērnības. Mēģinot izvēlēties sev tuvāku tehniku, eksperimentēju ar akrilu, akvareļiem, zīmuļiem, pasteļiem. Man patīk redzēt, kā dažādu materiālu izmantošana ļauj gleznai mainīties visas dienas garumā, atkarībā no gaismas, diennakts laika un vietas.

Savās gleznās atspoguļoju sev tuvos notikumu mirkļus, atmiņas, emocijas, visu, kas notiek apkārt. Domas caur mākslinieciskiem tēliem, krāsu un faktūru spēlēm. Mani ļoti iedvesmo cilvēki, viņu raksturi, stāsti un iekšējais stāvoklis. Rezonējot ar cilvēku, audekls atspoguļo visu sajūtu un emociju klāstu. Iegremdēšanās radošumā man ir saruna ar sevi, atklāsme, kā arī aicinājums sabiedrībai. Katrai gleznai ir savs stāsts, bet gribētos, lai katrs skatītājs tajā saskatītu kaut ko personisku, kaut kādu atbalsi savā dvēselē. Glezniecība man ir brīnišķīga meditācija un veids kā izpaust savas emocijas, garastāvokli un vajadzības pēc pastāvīgām pārmaiņām un brīvības. Mans ceļš ir zināšanas un uztvere, izstrādājot detaļas un vērojot mākslas tapšanas procesu.

 

 

 

 

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka