Izstāde "Autsaideru māksla"
Izstāde

Izstāde "Autsaideru māksla"

Laiks
1. Aprīlis - 30. Aprīlis
Vieta
1. stāva galerija
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2022-04-01 09:00:00 2022-04-30 17:00:00 Europe/Riga Izstāde "Autsaideru māksla" No 1.aprīļa – 30.aprīlim Jelgavas kultūras namā  skatāma bagātīga radošo veikumu ekspozīcija - izstāde … 1. stāva galerija info@kjelgava.lv

No 1.aprīļa – 30.aprīlim Jelgavas kultūras namā  skatāma bagātīga radošo veikumu ekspozīcija - izstāde "Autsaideru māksla".

Autsaideru jeb nepiederošā māksla ir pašmācībā veidota māksla. Parasti tiem, kas apzīmēti kā nepiederošie mākslinieki, ir maz vai vispār nav kontaktu ar galveno mākslas pasauli vai mākslas institūcijām. Tā ir māksla, kas radīta ārpus oficiālās kultūras robežām, māksla, kas atrodas ārpus izveidojušās mākslas skatuves.

Fonds Nāc līdzās! 2020.gada rudenī aicināja cilvēkus ar īpašām vajadzībām – gan fiziskiem, gan mentāliem funkcionāliem traucējumiem, piedalīties projektā “Autsaideru māksla”. Projekta mērķis ir atklāt jaunus, reizēm pie sevis klusībā paslēptus radošus darbus un dot to autoriem iespēju kļūt publiski redzamiem, saņemt sabiedrības atzinību par savu veikumu. Radoši cilvēki, kas dzīvo un savu ikdienu vada valsts sociālās aprūpes centros jeb institūcijās reti viesojas ārpasaulē, un tieši tādēļ vēlamies, lai sabiedrība iepazīst tuvāk šos talantīgos cilvēkus.

Izstādē skatāmi 55 dažādās tehnikās veidoti radošie darbi no visas Latvijas VSAC (Valsts Sociālās aprūpes centriem), kurus žūrijas komisija 5 cilvēku sastāvā atlasīja no iesūtītajiem 189 darbiem. Darbu autoru vecums ir ļoti plašā diapozonā – jaunākajam māksliniekam ir 15 gadi, bet vecākajam – 88!

Visi šie darbi ir pelnījuši, lai tajos iedziļinās, jo aiz katra ir kāds stāsts, sapnis, izlolota iecere vai pat sāpe un tomēr – visiem izstādes darbiem ir kopīga īpašība - patiesums un īstums, bez samākslotības.

Izstādi iekārtoja māksliniece, scenogrāfiste Austra Hauks.

 Izstādes idejas autore- Sarma Freiberga.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka