Anda Stankeviča
Izstāde

IZSTĀDE. Anda Stankeviča. Gleznas

Laiks
10. Maijs - 11. Jūnijs
Vieta
2.stāva galerija
Cena
Ieeja bez maksas
Pievienot
kalendāram
2023-05-10 09:00:00 2023-06-11 09:00:00 Europe/Riga IZSTĀDE. Anda Stankeviča. Gleznas Andas Stankevičas gleznu izstāde Jelgavas Kultūras namā, 2.stāva galerijā, apskatāma no 10.maija līdz 11… 2.stāva galerija info@kjelgava.lv

Andas Stankevičas gleznu izstāde Jelgavas Kultūras namā, 2.stāva galerijā, apskatāma no 10.maija līdz 11.jūnijam.

 

       Radoša darbība tā ir laikam mana būtība. Ļoti grūti ir piespiest sevi  darīt neradošas lietas, bet  man ir diezgan stingrs raksturs, par kuru pateicos savai vecaimātei  Annai Tintei un vecākiem. Viena no manām  mīļākajām nodarbēm ir zīmēšana, gleznošana, fotografēšana.  Jau 5 gadu vecumā sāku zīmēt Ozolnieku kultūras namā pie Velgas Freimanes, vēlāk skolas laikā pie Vaivas Zirdziņas, Ulda Rogas. Mācoties vidusskolā  aizrāvos ar karikatūru zīmēšanu.   Vēlāk mācījos Mākslas akadēmijas  sagatavošanas kursos un pabeidzu Latvijas Universitātes Tēlotājas mākslas fakultāti.

Lielu dzīves daļu ir aizņēmis darbs, ģimene  un ceļošana. Pēdējos gadus atbrīvojies laiks sev un gleznošanai.  Relaksējoties,  paralēli  ikdienas darbam fotogrāfēju un gleznoju.

Paskatoties uz manu darba izvēli esmu centusies sevi  saistīt ar mākslu. Pieķeros otām brīžos, kad meklēju līdzsvaru starp darba ikdienu un saviem sapņiem, kas saistās ar mežiem, laukiem un dabu. Līdz šim ir grūti bijis savienot gleznošanu ar ikdienas steigu, ceru , ka pienāks laiks , kad varēšu vairāk laika veltīt gleznošanai un attīstīt sevi šajā jomā.   

Kā savu dzīves bagātāko laiku uzskatu laiku, kad bija iespēja dzīvot laukos, saskaņā ar dabu. Savos darbos visbiežāk sarunājos ar dabu, tas arī ir process , kas dod baudu un pilnveido iemaņas, varētu saukt- meditācija, vai līdzīgi makšķerēšanai.  Dažreiz to apvienoju. 

Varbūt tas ir rituāls, meklējumi, jauni  izpausmes veidi. Laiks pie molberta paiet nemanot, un vienmēr jūtams laika trūkums, vasaras darbi dārzā, kas ir līdzīgi aizraujoši.

Varbūt arī skatītājam darbi veido pozitīvas emocijas?

 Šī ir otrā tik liela darbu izstāde, kurā māksliniece pozicionē savus darbus.

Kultūra iesaka

Kultūra iesaka