Mārtiņš Upenieks

185-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs_0.jpg

Mārtiņš Upenieks, Dailes teātra aktieris

„Mārtiņš ir ļoti reāls džeks, kas dzīvē nedarīs nekādas muļķības, bet uz skatuves spēj gan raudāt, gan būt robusts un nekaunīgs mačo. Man ar viņu patīk strādāt, jo viņš mēģinājumos ir atvērts un komunikabls,” tā savu audzēkni raksturojusi kursa vadītāja Indra Roga. Mārtiņš Upenieks pabeidzis Latvijas Kultūras akadēmijas Ekrāna un teātra mākslas nodaļas aktierkursu, bet vēl pirms tam absolvējis Jelgavas Valsts ģimnāziju. Īstais ceļš uz aktiera profesiju sākās kādā pavasarī, kad nejauši aizbraucis līdzi vienai meitenei uz aktieru konsultācijām Zirgu pastā, un tur kaut kas Mārtiņu piesaistījis.

Darbojies vairākos Latvijas teātros un pierādījis, ka studiju gados iemācījies piemēroties dažādu režisoru prasībām. Spēlējis lomas Valmieras Drāmas teātrī, Dirty Deal teatro, Nacionālajā teātrī, Jaunajā Rīgas teātrī, līdz veiksmīgi nokļuvis Dailes teātrī, kur spēlējis tādās izrādēs kā "Žanna d'Arka", "Frankenšteins", "Harolds un Moda"  u.c.

2017./ 2018. gada sezonā nominēts "Spēlmaņu nakts" balvai kā "Gada jaunais skatuves mākslinieks" par Harolda lomu izrādē “Harolds un Moda”, Poula lomu izrādē “Svinības”, Džonija Dova lomu izrādē “Būt Kejai Gondai”.

 


173-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   176-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   182-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   178-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs_0.jpg