Jurijs Djakonovs

071-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs_1.jpg

Jurijs Djakonovs

Pilnīgi jaunas emocijas un pacilājošā sajūta, nonākot publikas priekšā, bija kā priekšvēstnesis topošajam aktierim. Mācoties 10.klasē, Jelgavas 5.viduskolā bija laiks, kad Jurijs nonāca teātra studijā. Šeit sākās skatuves ceļš, kurš turpinājās Latvijas Kultūras koledžā, mācoties kultūras menedžmentu un amatieru teātru režiju, bet vēlāk jau dramatiskā teātra režiju Latvijas Kultūras akadēmijā. Turpinājumā teātra mākslas maģistrantūra.

Ar mācībām ielikts ciets pamats zem kājām, jo 25 gadu vecumā jau saņemta Spēlmaņu nakts žūrijas speciālā balva par izrādi “Heda” (divus gadus pēc kārtas saņēmis arī nominācijas par spilgtāko debiju un kā gada jaunais skatuves mākslinieks). Balva tikpat īpaša, kā pati izrāde, jo tā notikusi angārā Andrejsalā, Daugavas krastā. Tā nav vienīgā reize, kad Andrejsalas teritorijā tapis kāds talantīgā aktiera un režisora darbs. 2012.gadā pirmizrādi piedzīvoja, ar kolēģiem veidotais “Makbets.Mono”. Jurijs Djakonovs savus spēkus pierādījis arī Dailes teātrī, Nacionālajā teātrī, Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, Daugavpils teātrī, Dirty Deal Teatro un kino. Vairāku izrāžu režisors, pēdējā laikā kinorežisors, teātra pedagogs.

“Jauns, talantīgs un nenoliedzami apjūsmots aktieris,” tā izteikusies viena no latviešu teātra kritiķēm.


068-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   063-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   073-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   066-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg