Jānis Kurševs

062-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs_0.jpg

Jānis Kurševs, Latvijas Nacionālās operas solists

Jelgavnieks - dziedātājs, vokālais pedagogs un teoloģijas students. Bērnību pavadījis Lielplatones pagastā muzikālā ģimenē, kopā ar divām jaunākām māsām, tāpēc iemantots vecākā brāļa komplekss. Pirmais interesi par dziedāšanu atraisījis Jelgavas Mūzikas koledžas skolotājs Vilmārs Masulis, pie kura korī sācis dziedāt kā bass. Absolvējis Jelgavas mūzikas koledžas kordiriģentu nodaļu. Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālajā nodaļā ieguvis bakalaura grādu pie profesora Kārļa Zariņa un maģistra grādu pie profesores Anitas Garančas. Vokālais pedagogs Rīgas Doma kora skolā, docētājs Latvijas Mūzikas akadēmijā,  grupas vadītājs Rīgas Katoļu ģimnāzijā.

Bērnībā visur, kur tika iets ciemos vienmēr ticis arī dziedāts, arī mašīnā, lai tiktu pārkliegta zaporožeca motora rūkoņa. Lai gan Jāni Kurševu biežāk var dzirdēt un redzēt dažādos koncertos, tomēr ir arī spilgtas lomas operas izrādēs. Tādās kā G.F. Hendeļa Akīds un Galateja un A.Žilinska operā Zelta zirgs.

 

 


052-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   054-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   047-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   060-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg