Indra Roga

110-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs_0.jpg

Indra Roga, Latvijas Nacionālā teātra aktrise un režisore

Dzimusi Jelgavā, mākslinieku un mūziķu ģimenē, mācījusies Jelgavas 1. vidusskolā, bet pēc Latvijas Valsts konservatorijas Daugavpils teātra kursa" beigšanas vairākus gadus nostrādājusi šajā pilsētā, vēlāk spēlējusi teātrī "Skatuve", Latvijas Nacionālajā teātrī. Latvijas Kultūras akadēmijā ieguvusi maģistra grādu režijā un stažējusies Sanktpēterburgas Teātra mākslas akadēmijā.

Indra Roga ir inscenētāja šā vārda plašākajā nozīmē: viņas izrādes ir noslēgta, unikāla pasaule ar savām likumībām un ritmu, bet vienlaikus – smalki sazaroti uzvedumi, kurā savijas daudzas vienlaicīgas līnijas, bet katram dalībniekam ir skaidra sava vieta un uzdevums. 2015. gadā saņēmusi Eduarda Smiļģa balvu un Alfrēda Amtmaņa-Briedīša prēmiju, 2007./2008. gada sezonas Latvijas Teātra gada balva kategorijā “Gada latviešu autora darba iestudējums”, bet 2002./2003. gada sezonas Spēlmaņu nakts balva kategorijā “Gada debija”.

Indras Rogas pūrā ir iespaidīgs skaits gan spēlēto, gan režisēto izrāžu. Aktrises talantu pierādījusi Ārijas lomā Raiņa "Indulis un Ārija", titullomā izrādē “Nora”, kā arī spēlējot Annu Kareņinu Ļ. Tolstoja "Anna Kareņina". Tomēr pāri veiksmīgajām lomām stāv izcilas režisores spējas, ko apliecina iestudējumi gan Nacionālajā gan Valmieras Drāmas teātrī.

 


118-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   119-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   115-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   117-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg