Gundars Grasbergs

098-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg

Gundars Grasbergs, Latvijas Nacionālā teātra aktieris

Šakālis, šoferis, sivēns, bandīts un vilks. Lomas, kuras spēlējis Latvijas Nacionālā teātra aktieris Gundars Grasbergs. Protams, garajā lomu sarakstā ir arī nopietnāki vārdi kā, piemēram, Razumihins, Marokas princis, Voiceks, Barons Kellers un Kangars. Katrs, kurš Gundaru redzējis, spēlējam uz teātra skatuves dēļiem varētu apgalvot, ka nav mazu vai lielu lomu. Katrā no tām viņš bijis izcils, to apliecina Spēlmaņu nakts Gada jaunā skatuves mākslinieka tituls par Rogožina tēlu O.Krodera iestudētajā F.Dostojevska "Idiotā" Valmieras Drāmas teātrī. Pēc diviem gadiem, 2008.gadā iegūta nominācija Gada aktieris otrā plāna lomā par Roberta Rosa lomu izrādē “Jūdas skūpsts” un Pietuka Krustiņa lomu izrādē “Mērnieku laiki”. 2015. gadā nominācija Gada aktieris par Kreona lomu 2015. gada sezonas labākajā izrādē “Antigone. 2016. gadā nominācija Gada aktieris otrā plāna lomā - Kangars izrādē "Uguns un nakts" un Grēgerss Verles izrādē "Mežapīle". 2018. gadā  nominācija Gada aktieris otrā plāna lomā - Tors izrādē "Man 30 gadu".

”Pirmā saskare ar  teātri notikusi agrā bērnībā vecāsmātes stāstos par vectēvu, kurš pirmās Latvijas brīvvalsts laikos spēlēja tautas teātrī Saldū. Gundara vecāki daudz darbojās amatieru teātrī Jelgavas kultūras namā. Un tad stāvējis viens pats uz kultūras nama skatuves, uz kuras vēl dega gaismas, un pilnīgi tukšai zālei skaitījis dzejoli. Tā esot radusies sajūta un vēlēšanās dzīvē kaut ko tādu darīt – runāt un uzrunāt no skatuves. 


095-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg    106-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg    099-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg    103-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs_0.jpg