Dana Bjorka

038-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs_1.jpg

Dana Bjorka (Čerņecova), Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise

“Davaitje žitj družno!” - Dzīvosim draudzīgi! Tā 2011.gadā no Spēlmaņu nakts ceremonijas skatuves, saņemot balvu kā sezonas labākā jaunā skatuves māksliniece, teica jelgavniece Dana Čerņecova. Ne velti, jo kādā intervijā Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrise, atzinusi, ka esot bilingvāla meitene. “Mamma ir krieviete, vecmamma nāk no Latgales krieviem, vectēvs - no Krievijas. Tēva māte - latviete no Latgales, bet tēva tēvs ir krievs. No manas Jelgavas 5.vidusskolas, starp citu, nāk slaveni cilvēki, piemēram, Mihails Bojarskis,” tā par savām saknēm jelgavniece.

Dana teātrī strādā kopš 2009.gada, kad absolvēja Latvijas Kultūras akadēmiju. Spēlējusi izrādēs “Bīstamais pagrieziens”, “Vasarnieki”, “Viss par sievietēm” un daudzās citās, bet atspērienu straujajam ceļam uz virsotnēm, talantīgā aktrise noteikti ieguva, saņemot skatuves naglu par lomu izrādē “Graņonka” un Sniegbaltīti izrādē “Ziema”. Dana ir ne tikai jaunās paaudzes starojošākā aktrise, bet arī pasniedzēja un viena no "Skatuves Mākslas Producentu fonds" dibinātājām.

 

 


025-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   022-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   029-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg