Artis Drozdovs

085-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs_0.jpg

Artis Drozdovs, Latvijas Nacionālā teātra aktieris

“Kad man bērnībā jautāja, kas es gribu būt,  teicu – aktieris vai elektriķis. Abi mani vecāki ir mūziķi, un tā es pa to skatuvi visu laiku esmu maisījies. Skolas gados gan biju  visu šo aktiera lietu atmetis, jo likās, ka tā ir tāda ilūzija, ka tas nav nekas reāls. Bet pēdējā vidusskolas gadā tomēr sapratu, ka nekur citur jau mani tā īsti nevelk, ka aktieri ir tas, ko gribas.”  Pabeidzis Jelgavas Spīdolas ģimnāziju, kur spēlējis teātra pulciņā Agra Krūmiņa vadībā. Paralēli turpinājis pilnveidot teātra prasmes Jelgavas Ādolfa Alunāna teātrī pie Lūcijas Ņefedovas. Pēc vidusskolas beigšanas iestājies Kultūras koledžā, lai studētu režiju un strādāja Nacionālajā Teātrī par gaismotāju. Saprotot, ka teātris sirdij tuvs iestājies Kultūras Akadēmijā – aktieros.

Par savu profesiju Artis saka šādi: “Man tas viss tomēr ir drusku citādāk, jo visu savu bērnību jau noblandījos pa visādām skatuvēm, arī pa Jelgavas teātri. Es uz aktieriem neaizgāju kā balta lapa. Man līdz ar to arī nebija bezprātīga ilūzija par šo vidi. Es visu to jau biju redzējis. Bet, kad tu esi paķēris kaifu kādā brīdī, kad esi uz skatuves, tu uzsēdies uz tās adatas.

 

 


087-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   090-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   091-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg   079-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg