ANDRIS KEIŠS

043-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs_0.jpg

Andris Keišs, Jaunā Rīgas teātra aktieris

“Ja Otello dzīvotu mūsdienu Latvijā, viņš būtu neaizvietojams politiķis un sekmīgi vadītu sarunas ar Starptautisko Valūtas fondu”, uzskata aktieris Andris Keišs, kurš par galveno lomu šajā Šekspīra lugā tika nominēts 2010./2011.g. sezonas Spēlmaņu nakts balvai kā labākais aktieris. Tā nav nedz vienīgā nominācija, nedz balva, ko aktieris saņēmis. Īpaši viņu novērtējuši kino profesionāļi, jo trīs reizes piešķīruši Latvijas Nacionālā kino festivāla Lielais Kristaps balvu kā labākajam aktierim. 2015. gadā apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni. 

Dzimis Jelgavā, kur arī pavadījis savus jaunības gadus un absolvējis Jelgavas 4. vidusskolu, bet vēlāk apguvis dramatiskā teātra aktiera specialitāti Latvijas Kultūras akadēmijā.

Šobrīd Andris Keišs ir Jaunā Rīgas Teātra aktieris, kur spilgti spēlējis vairākās Alvja Hermaņa un Māras Ķimeles izrādēs, to skaitā, Ostapa Bendera loma izrādē "Divpadsmit krēsli" un Fjodora Protasjova loma Ļ.Tolstoja darbā “Dzīvais mironis.” Piedalījies arī vairākās filmās un televīzijas seriālos.

 

 


041-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg    039-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg    044-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg    040-aktieru-portreti-2016-foto-kristaps-hercs.jpg