Ik rudeni Ziemeļvalstu vēstniecības Latvijā, Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā un Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā organizē Ziemeļvalstu dienas kādā no Latvijas reģioniem. Šī gada septembrī un oktobrī Ziemeļvalstu dienas notiks Jelgavā, lai veidotu ciešāku sadarbību ar Jelgavas pilsētas pašvaldību, stiprinātu reģionālo sadarbību, veidotu regulāru un koordinētu dialogu un rastu iespēju dalīties ar Ziemeļvalstu labās prakses piemēriem.

3.oktobrī Ziemeļvalstu dienu ietvaros Jelgavā ieradīsies Ziemeļvalstu delegācija, kuras sastāvā būs Dānijas vēstnieks Flemings Stenders, Norvēģijas vēstnieks Kristians Ēdegors, Somijas vēstniece Rīta Korpivāra, Zviedrijas vēstniece Annika Jagandere un Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stēfans Ēriksons, lai tiktos ar Jelgavas pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu un pašvaldības pārstāvjiem, pārrunātu savstarpējo kontaktu pilnveidošanu un reģionālās sadarbības veicināšanu.

Tāpat Zviedrijas vēstniecība 3.oktobrī plkst.16:00 Jelgavas Mākslas skolā aicinās uz darbnīcu “Aci pret aci ar klimatu”. Darbnīcu vadīs māksliniece Diāna Dimza Dimme. Jau no septembra dažādās Jelgavas vietās apskatāmas izstādes par sabiedriski nozīmīgiem jautājumiem: izstāde “Biosfēras modeļi” būs skatāma Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātē, izstāde “Aci pret aci ar klimatu” būs izstādīta Jelgavas Mākslas skolā. Jelgavnieki varēs redzēt arī vairākas fotoizstādes – Dāvida Holmerta izstādi “Pāri Baltijas jūrai: 1944 – 1945” Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā, bet izstādi “Tētis Zviedrijā. Tētis Latvijā ”-  Ādolfa Alunāna memoriālajā muzejā. Sandras Eglītes fotogrāfiju izstāde “Svalbard. Pusnakts saules zeme” būs apskatāma Jelgavas pilī, LLU Fundamentālās bibliotēkas lasītavā, un saistībā ar šo izstādi, Norvēģijas vēstniecība rīkos radošo konkursu. Divas izstādes - “Kopenhāgenas risinājumi” un “Mūsdienu plakāti no Somijas - nākotnes vērtības” būs apskatāmas Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā, bet Jelgavas pilsētas bibliotēkā būs izstādītas 2 izstādes no Somijas – “Somijas animācijai - 100” un “Muminu ģimene no Somijas”. Izstāde par riteņbraukšanu Dānijā “Labā pilsēta” būs redzama Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornī. Savukārt 3.oktobrī plkst. 17:00 aicinām uz Ziemeļvalstu arhitektūras izstāžu “Ziemeļu ID” un “Ziemeļu pilsētas kvartāls” atklāšanu Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Lielā ielā 2.

Ziemeļvalstu dienu Jelgavā programmā ir iekļauti arī 3 semināri. 2.oktobrī UNESCO LNK sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību un Latvijas Nacionālo bibliotēku organizē reģionālo semināru “Bibliotēku un sabiedrības ilgtspējīga attīstība: mēs paši veidojam šo pasauli”, kas notiks Jelgavas pilsētas bibliotēkā. Bet, 3.oktobrī no plkst. 15:00 līdz 17:00 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā notiks seminārs par Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmām, kuram lūgums reģistrēties šeit http://ejuz.lv/22lo. Paralēli  Latvijas Lauksaimniecības universitātē Jelgavas pilī notiks seminārs “Biomasa. Enerģētika. Transports”. Semināram lūgums reģistrēties https://ej.uz/cv9n.

Savukārt, 3.oktobra vakara izskaņā plkst.18:00 interesenti aicināti uz Kopenhāgenas Koncertkora koncertu Jelgavas Sv.Annas Evanģēliski Luteriskā baznīcā, diriģenta Stēna Lindholma vadībā. Programmā izskanēs dāņu, norvēģu, zviedru, islandiešu un pasaules kora mūzika. Koncertu organizē Dānijas Kultūras institūts Igaunijā, Latvijā un Lietuvā.

Lai Jelgavas iedzīvotājiem būtu iespēja izvēlēties sev tīkamākos pasākumus, informācija par Ziemeļvalstu dienām Jelgavā ir pieejama Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā mājas lapā www.norden.lv un Jelgavas mājaslapā www.jelgava.lv.

Ziemeļvalstu dienas Jelgavā rīko Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā, Zviedrijas vēstniecība, Norvēģijas vēstniecība, Somijas vēstniecība, Dānijas vēstniecība, Dānijas Kultūras institūts sadarbībā ar Jelgavas pilsētas pašvaldību un citiem partneriem.

Pasākumu programma